'Ako ispadnemo od Györa, već u petak ću biti u avionu za Pariz, a moji igrači bi trebali prestati igrati nogomet', rekao je Vahid Halihodžić uoči uzvrata 4.

25.8.2010.
18:12

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 8.000. Sudac: Andre Marriner (Engleska). Strijelci: 0:1 - Ceolin (17), 1:1 - Sammir (45+2), 2:1 - Sammir (84).

DINAMO: Lončarić - Vrsaljko, Cufre, Bišćan, Mesarić - Badelj, Ademi, Morales, Sammir - Kramarić, Rukavina.

GYÖR: Stevanović - Babić, Stanisić, Feher, Đorđević - Koltai, Pilibaitis, Tokody, Völgyi - Ceolin, Aleksidze. KRAJ UTAKMICE

87' - nervozni Mađari su sasvim izgubili živce, pa su u istoj minuti žuti karton dobili Babić i Völgyi.

84' - GOL!!! Sammir je zakucao loptu za preokret zagrebačkog kluba i vodstvo 2:1.

83' - novo jedanaesterac za Dinamo, Dodo je prošao svog čuvara, Ceolin ga je sapleo i sudac Mariner je opet pokazao na bijelu točku.

81' - velika prilika za Györ! Valentin Babić je ostavljen sam pred Dinamovim vratima, no Lončarić je, uz pomoć Bišćana, spasio svoju mrežu.

79' - posljednja promjena kod zagrebačke momčadi, Vaha je povukao Kramarića i ubacio Chagu koji mora popraviti 'krvnu sliku' veznog reda.

77' - udarac Bouguerre s 20-tak metara prošao je pored stative Dinamova gola.

72' - žuti karton za Rukavinu koji se išao osvećivati nakon što sudac nije svirao prekršaj na njemu. Šibenski napadač može biti sretan što nije dobio izravni crveni karton.

68' - sjajna prilika za Dinamo! Rukavina je vrhunski proigrao Kramarić koji je previše oklijevao i potom samo gurnuo loptu špicom. Mađarski vratar je odbio prema gol-autu, no stigao je borbeni Ademi i odigrao povratno za Doda, koji je pucao visoko preko gola.

66' - zadnj izmjena kod mađarskog sastava, u igru je ušao Francuz Fouad Bouguerra, a izašao je Rati Aleksidze.

65' - izmjena u redovima Dinama, travnjak je napustio Morales, koji je nanizao nekoliko krivih dodavanja, a umjesto njega je ušao Dodo.

55' - nova promjena kod Mađara, izašao je Koltai, a ušao bivši igrač Osijeka Marko Dinjar.

53' - dobar napad Rukavine, a u nastavku akcije je Vrsaljko opasno ubacio, no Stevanović je odbio u korner. Nakon ubacivanja iz kuta, probao je glavom i Bišćan, ali vratar Györa je obranio.

47' - engleski sudac Mariner nije više mogao trpjeti stalne prigovore mađarskog trenera Attile Pintera i pokazao mu je crveni karton te ga poslao na tribinu.

46' - krenuo je nastavak utakmice, u sastavima nema promjena, navijači skandiranjem traže pobjedu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA45+2' - GOL!!!Sammir je poslao vratara u jednu, a loptu u drugu stranu za izjednačenje.

45+1' - jedanaesterac za Dinamo nakon prekršaja Fehera na Moralesu u šesnaestercu Györa.

41' - najbolja šansa za Dinamo, Kramarić je izborio za udarac, ali lopta je otišla tik uz vratnicu.

37' - čini se da se Dinamo ipak malo budi, sada je pucao mladi Kramarić, ali je lopta otišla preko gola.

35' - konačno jedna situacija na Dinamo za koju se nevjerojatnom borbenošću izborio Šime Vrsaljko, a Rukavina je iz teške pozicije petom pucao pored vrata.

33' - reagirao je i Vahid Halilhodžić, koji nije otrpio seriju pogrešaka Mesarića, pa je umjesto njega ubacio Etta.

33' - prisilna izmjena kod Györa, izašao je ozlijeđeni Stanisić, a na teren je utrčao Otto Szabo. 25' - još jedna pogreška Mesarića, koji je izgubio loptu, Ceolin je zaletio prema Dinamovom šesnaestercu i pucao, ali je Lončarić izbio u korner.

23' - prošla je sredina prvoga poluvremena, a Dinamo još nije uputio niti jedan udarac prema suparničkim vratima, u okvir ili izvan njega.

19' - kod zagrebačke momčadi je požutio Mesarić zbog starta na strijelcu Ceolinu.

17' - GOL!!! Prvi udarac Mađara prema Dinamovim vratima i odmah pogodak. Ubacivanje sa strane sjajno je na volej dočekao Brazilac Ceolin i Lončarić je bio nemoćan.

15' - nošeni glasnim skandiranjem Dinamo, Zagreb domaći nogometaši su agresivno pritisnuli Mađare, ali i dalje nema šansi za pogodak.

8' - bez izrazitih prilika na obje strane, lopta je uglavnom u nogama Dinamovih igrača.

1' - počeo je dvoboj na maksimirskom stadion na kojem se, unatoč bojkotu najžešćih navijača BBB-a, skupilo solidnih 8.000 gledatelja koji od početka utakmice gromoglasno bodre nogometaše Dinama.

NAJAVAarti-201008190741006"Još nisam potpuno upoznao sve svoje igrače, jer neke nisam imao prigodu iskušati na utakmicama. Protiv Györa ću imati na rapolaganju samo 17 igrača, jer ne mogu računati na ozlijeđenog Slepičku, koji će vjerojatno na operaciju, a Sivonjić ne može igrati zbog žutih kartona. Bit će manjih promjena u momčadi, jer neki igrači još ne mogu izdržati tri zahtjevne utakmice u sedam dana", izjavio je Dinamov trener.

Vahid Halilhodžić je istaknuo da je gladan trofeja i kako želi sa Dinamom biti prvak Hrvatske, jer je to jedina garancija da će sljedeće sezone igrati kvalifikacije za Ligu prvaka.

arti-201008200197006"U tom slučaju pojačali bi se sa nekim igračima koji bi dali čvrstinu našoj momčadi. Bit će teško doći do naslova, jer je Hajduk u euforiji, a slavi i 100. obljetnicu kluba. No, ja sam i kao igrač, i kao trener, uvijek bio gladan trofeja. Imam jasnu viziju Dinamove budućnosti za naredne dvije do tri godine, ali sada o tome ne želim govoriti", dodao je Vaha, napomenuvši da ga veseli interes medija u Hrvatskoj i BiH za njegov rad u Dinamu, te je pozvao navijača Modrih da dođu na uzvratnu utakmicu protiv Gyora.

"Sada imam samo dva ili tri nogometaša koji su sposobni zabiti iz igre, ali želim da ih uskoro bude puno više. Što se pojačanja tiče, o tome do sada nisam razmišljao. Ovi koji se trenutno spominju u medijima bit će nam interesantni kad prođemo Györ", ocijenio je Halihodžić.

VEZANI ČLANCI: arti-201008200197006 arti-201008190741006