Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović obranila je naslov europske prvakinje na 50 metara leđno iz Rijeke prošle godine te slavila i na EP u 25-metarskim bazenima u Istanbulu.

12.12.2009.
20:05

arti-200912120177006Sjajna Sanja Jovanović je u finalu isplivala novi svjetski rekord koji sada iznosi 25.70 sekundi što je za 12 stotinki brže od mjesec dana staroga rekorda Kineskinje Jing Zhao.

arti-200912110597006Koliko je Dubrovkinja bila raspoložena, najbolje pokazuje podatak da je u finalu plivala čak 53 stotinke brže od svog dosadašnjeg najboljeg rezultata kojega je postavila u finalu prošlogodišnjeg EP u Rijeci.

Srebrnu medalju osvojila je Bjeloruskinja Aleksandra Herasimenija sa 26.12, a brončanu Ruskinja Ksenija Moskvina sa 26.38.

arti-200912100661006Inače, hrvatska plivačica je u Istanbulu osvojila i srebro u disciplini 100 leđno, dok je medalju istog sjaja uzeo i Duje Draganja u finalu utrke na 50 metara slobodno.

FINALE:

1. SANJA JOVANOVIĆ (HRV) 25.70 - svjetski rekord 2. Aleksandra Herasimenija (Bje) 26.12 3. Ksenija Moskvina (Rus) 26.38 4. Aleksandra Urbanczyk (Polj) 26.93 5. Fabienne Nadarajah (Aut) 27.10 6. Simona Baumrtova (Češ) 27.12 7. Laura Letrari (Ita) 27.13 8. Mercedes Peris Minguet (Špa) 27.14 9. Elena Gemo (Ita) 27.18 10. Marija Gromova (Rus) 27.38

Francuska plivačica Diane Bui Duyet postavila je na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima novi svjetski rekord na 100 metara leptir s vremenom 55.05 kojega je ostvarila u polufinalnoj utrci.

Bui Duyet je popravila mjesec dana stari rekord Australke Felicity Galvez za 41 stotinku. Nizozemska ženska štafeta na 4x50 metara mješovito osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu s vremenom novoga svjetskog rekorda koji sada iznosi 1:42.69 minuta.

Nizozemke su popravile vlastiti svjetski rekord postavljen na prošlogodišnjem EP u Rijeci za čak 2.44 sekunde.