Ukić ni blizu parketa i igre

Jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi čvrsto je prikovan za klupu. Ni u dramatičnom porazu Milwaukee kod kuće od Sacramenta (95:96) nije dobio povjerenje trenera Scotta Skilesa.

20.12.2009.
12:36

Uspješnu večer imali su klubovi iz Los Angelesa. Lakersi su, uz manje probleme u prvom poluvremenu, lako svladali najslabiji sastav lige New Jersey Netse (103:84), a raspoloženi Kobe Bryant je postigao 29 koševa i imao 10 skokova te pet asista.

Clippersi su nakon produžetka slavili u Phialdephiji 112:107, a goste je do trijumfa, pred samo 2600 navijača Sixersa, prevodio 'njemački repreznetativac' Chris Kaman s 24 poena i 11 skokova.

Produžetak je presudio pobjednika i u Chicagu, gdje su domaćiu Bullsi slavili 101:98. Gostujuće Hawkse je na prag pobjede doveo Joe Johnson sa 40 koševa, no uzvratio mu je domaći košarkaš Derrick Rose s rekordom karijere (32 poena)

Phoenix i dalje ne zna za poraz na domaćem parketu. Do 10. pobjede u isto toliko susreta Sunsi su stigli protiv Washingotona sa 121:95. Steve Nash je za samo 30 minuta ostvario 15 poena i 15 asistencija, a Amare Stoudemire 23 poena i 14 skokova.

Gregg Popovich je upisao 700. trijumf u karijeri, čime je postao 16. trener kojem je to pošlo za rukom. Tu granicu probilo je još šest njegovih kolega koji su danas aktivni na klupama NBA momčadi. Ovaj jubilej trener San Antonija može zahvaliti Timu Duncanu, koji je zakucavanjem 4.6 sekundi prije kraja utakmice Spursima donio slavlje protiv Indiane sa 100:99