Udarac na ego: Mourinhova taština ovo neće podnijeti!

Iako je prošle sezone osvojio apsolutno sve što se moglo osvojiti u klupskog nogometu, Portugalac ipak nije proglašen trenerom godine. Titulu najboljeg stručnjaka u 2010.

10.12.2010.
18:38

Iako je njemačka reprezentacija ispala u polufinalu Svjetsko prvenstva u Južnoj Africi i na kraju osvojila tek treće mjesto, njezin izbornik je u izboru francuskog sportskog dnevnika L'Equipe izabran za trenera godine.

Joachim Löw je slavio ispred izbornika francuske rukometne reprezentacije Claudea Oneste, dok je treći bio trener Real Madrida Jose Mourinho koji je prošle sezone s Interovom osvojio trostruku krunu – talijansko prvenstvo i Kup te Ligu prvaka.

Zbog toga je ova odluka vrlo čudna, pogotovo ako se zna da je izbornik svjetskih prvaka Španjolaca Vicente del Bosque tek na šestom mjestu L'Equipeovog izbora najbolje sportskog stručnjaka u 2010.

"Sretan sam i ponosan zbog ove nagrade. Ona je rezultat truda i rada cijele reprezentacije", izjavio je slavodobitnik i šef Elfa.

Među deset najboljih, pored Mourinha i Del Bosquea, nalaze se još jedan nogometni trener – menadžer Manchester Uniteda Alex Ferguson na devetom mjestu.