TOTTENHAM I BOURNEMOUTH OSTALI STOPOSTOTNI: / Pochettinovi izabranici s tri gola ispratili Fulham

Nogometaši Mauricija Pochettina nastavljaju nizati dobre rezultate, Bournemouth također stopostotan

18.8.2018.
18:30
AFP, GLYN KIRK

Nogometaši Tottenham Hotspura i Bournemoutha ostvarili su druge pobjede u susretima 2. kola engleskog prvenstva i trenutačno zauzeli vodeće pozicije na ljestvici. Tottenham je očekivano kao domaćin na Wembleyu nadigrao novaka u ligi Fulham sa 3-1 (1-0), dok je Bournemouth kao gost preokretom svladao West Ham United sa 2-1 (0-1).

Tottenham je poveo protiv Fulhama golom Lucasa Moure (43), na 1-1 poravnao je Mitrović (52), no Trippier (74) je sjajno izvedenim slobodnim udarcem vratio prednost na stranu domaćih da bi Kane (77) svojim prvim golom u Premier ligi u kolovozu postavio konačnih 3-1.

U susretu West Hama i Bournemoutha domaći su poveli golom Arnautovića (33-11m), no Wilson (60) i Cook (66) su kreirali preokret. Tottenhamu i Bournemouthu se na vrhu ljestvice nakon subote može pridružiti i Chelsea koji od 18.30 sati na Stamford Bridgeu igra protiv Arsenala.

Tragičar Kenedy

Ranije danas, u prvom susretu drugog kola engleskog nogometnog prvenstva, Cardiff City i Newcastle United su pred 30.720 gledatelja odigrali 0-0 nakon što su gosti u posljednjim trenucima susreta promašili jedanaesterac.

NITKO U PREMIERSHIPU NIJE BIO OVAKO LOŠ JOŠ OD NIKOLE KALINIĆA: /

Kenedy izjednačio neslavni rekord koji je postavio Hrvat

Tragičar utakmice bio je Brazilac Kenedy koji je u šestoj minuti sudačke nadoknade imao jedanaesterac za pobjedu. No domaći vratar Leonard Etheridge je obranio njegov udarac. Gosti su od 66. minute igrali s igračem manje nakon što je Isaac Hayden zaradio crveni karton zbog oštrog prekršaja.

Oba sastava osvojili su prvi bod ove sezone nakon što su u prvom kolu upisali poraze. Cardiff je izgubio od Bournemoutha (0-2), dok je Newcastle poražen od Tottenhama (1-2).