KARADŽIĆ POD ISTRAGOM, U ZATVORU NAPRAVIO JEZIV PREKRŠAJ: / Pronašao način kako da se obrati javnosti

Image
Foto: Profimedia

MICT će također preslušati i sažeti nepriveligirane telefonske razgovore koje je Karadžić vodio u proteklih pet dana uključivo 1. svibnja

7.5.2019.
19:27
Profimedia
VOYO logo

UN-ov sud za ratne zločine nadzirat će telefonske razgovore osuđenog ratnog zločinca Radovana Karadžića nakon što se bivši vođa bosanskih Srba telefonom bez odobrenja uključio u javnu tribinu u Crnoj Gori, objavljeno je na mrežnim stranicama suda.

Mehanizam za međunarodne kaznene sudove (MICT), nasljednik Haškog suda (ICTY) piše da će Karadžićevu komunikaciju nadzirati tijekom sedam dana, počevši od 6. svibnja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Očigledni prekršaj

Osuđen 20. ožujka pravomoćno na kaznu doživotnog zatvora za genocid u Bosni i Hercegovini, Karadžić je još u pritvoru u Scheveningu u Den Haagu, gdje čeka da bude prevezen u neku europsku zemlju na odsluženje kazne.

MICT-a je primio informaciju da se Karadžić 3. svibnja telefonski uključio u javnu tribinu u Podgorici u Crnoj Gori, stoji na mrežnim stranicama suda.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Dežurni službenik nije pritvoreniku prethodno dao odobrenje za korištenje sredstava komunikacije", navodi tajnik suda Olufemi Elias. "S obzirom da pritvorenik (u Scheveningu) nije prethodno dobio odobrenje (...) za javno nastupanje u bilo kojem obliku (...) sud smatra da je pritvorenik mogao počiniti prekršaj", navodi se.

Image
Foto: AFP, ROBIN VAN LONKHUIJSEN
Image
Foto: AFP, ROBIN VAN LONKHUIJSEN

Dobro da su se sjetili

MICT će također preslušati i sažeti nepriveligirane telefonske razgovore koje je Karadžić vodio u proteklih pet dana uključivo 1. svibnja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Karadžić (73) je u prvostupanjskom postupku pred ICTY-em bio osuđen na 40 godina zatvora za najteže zločine počinjene na području Europe od Drugog svjetskog rata. Prvostupanjskom presudom 2016. proglašen je krivim za zločin genocida, zločine protiv čovječnosti, kršenje zakona i običaja ratovanja što su ih počinile snage bosanskih Srba tijekom rata u BiH od 1992. do 1995. godine.

Žalbeno vijeće potvrdilo je gotovo sve elemente prvostupanjske presude i osudilo ga na doživotni zatvor za genocid u BiH ocijenivši da je 40 godina koliko je dobio u prvostupanjskom postupku neodgovarajuća kazna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Brave
Senorita 89
Versailles
Brak na prvu
Samit
default_cta
Tajne vinove loze
Hell's kitchen
Ljubavna zamka
Pevačica
Brak na prvu Australija
default_cta
Pirata i kapitano
Obiteljske tajne
Otok iskušenja
Cijena strasti
VOYO logo