Riječanin Andrej Burić 75., prvo zlato za Švicarsku!

Švicarac Dario Cologna osvojio je olimpijsko zlato u skijaškom trčanju u disciplini 15 kilometara slobodnim načinom, dok je jedini hrvatski prestavnik Andrej Burić utrku završio kao 75.

16.2.2010.
12:39

Mladi hrvatski olimpijac Andrej Burić, osvojio je 75. mjesto u skijaškom trčanju u disciplini 15 km slobodno. Trener Zoran Skender je rekao kako su uvjeti na stazi bili vrlo dobri i da je Andrej dao maksimum.

"Očekivanja su bila između 75. i 80. mjesta, tako da smo jako zadovoljni njegovim rezultatom i plasmanom", rekao je Skender.

Andreju je tek 21 godina i ovo su mu prve ZOI, a njegovu sportsku zrelost možemo očekivati u Sočiju 2014. godine.

23-godišnji Cologna je prvi Švicarac s olimpijskim zlatom u skijaškim trčanju, a do njega je došao na uvjerljiv način jer je srebrni Talijan Pietro Piller Cottrer zaostao skoro 25 sekundi. Bronca je pripala Čehu Lukasu Baueru.

Olimpijka Nina Broznić, mlada 20. godišnjakinja iz Rijeke, nastupa 17. veljače u sprintu.

1. Dario Cologna (ŠVI) 33:36,3 min 2. Pietro Piller Cottrer (ITA) + 24,6 3. Lukas Bauer (ČEŠ) 35,7 4. Markus Hellner (ŠVE) 37,2 5. Vincent Vittoz (FRA) 39,9 6. Maurice Manificat (FRA) 51,1 7. Tobias Angerer (NJEM) 52,2 8. Ivan Babikov (KAN) 53,7 9. Maxim Wylegschanin (RUS) 55,3 10. Giorgio di Centa (ITA) 59,9 75. ANDREJ BURIĆ (CRO) 5.14,7