Real se osramotio, Mourinho lagao!

Kraljevski klub je u 5. kolu Lige prvaka visokom pobjedom protiv Ajaxa potvrdio plasman u osminu finala Lige prvaka, no taj je uspjeh pao u sjenu.

24.11.2010.
13:54

Real je na gostovanju u Amsterdamu slavio sa 4:0 pogocima Benzeme, Arbeloe i Cristiana Ronalda, no pobjeda španjolskog kluba je 'uprskana' namjernim zadržavanjima igre i isprovociranim isključenjima.

Prvo je Xabi Alonso u 87. minuti 'sto godina' izvodio slobodan udarac, a Segio Ramos koju minutu kasnije na sličan način ubacivao loptu u igru umjesto vratara Ikera Casillasa.

Obojica, su naravno, zaradili druge žute kartone te će propustiti posljednju utakmicu u skupini protiv Auxerrea koja Realu bodovno ništa ne znači, a španjolska Marca je napravila rekonstrukciju plana prema kojem se spomenuti dvojac trebao 'očistiti' od opomena uoči osmine finala Lige prvaka.

Marca tvrdi da je trener Reala Jose Mourinho preko rezervnog vratara Dudeka poslao poruku Casillasu, koji je zapovijed s klupe prenio Alonsu i Ramosu, no Portugalac se nakon utakmice pravio 'stranac':

"Tijekom utakmice sam slao poruke svim svojim igračima, ne samo Alonsu i Ramosu. Znam da takve priče prodaju novine, no najvažnije je da smo pobijedili sa 4:0 u sjajnoj utakmici. Hajmo razgovarati o tome i zaboraviti druge stvari. Ti crveni kartoni ne znače puno jer smo se već plasirali u sljedeću fazu natjecanja. Nećemo se predati protiv Auxerrea, želimo pobijediti i u toj utakmici", izjavio je Mourinho, a Ramos kategorički odbio mogućnost da je drugi žuti karton zaradio namjerno:

"Alonso i ja nismo isprovocirali crvene kartone. Obzirom na rezultat, sudac ih i nije morao pokazati, no je i to je to", izjavio je Ramos.

Ajax - Real M. 0:4 (0:2) Auxerre - Milan 0:2 (0:0) 1. Real Madrid 5 4 1 0 11:2 13 2. AC Milan 5 2 2 1 7:5 8 3. Ajax Amsterdam 5 1 1 3 4:10 4 4. AJ Auxerre 5 1 0 4 3:8 3