Pobjeda Rakitića, poraz Solde

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Schalke 04 koji je u 18. kolu njemačkog prvenstva na svom terenu svladao Nuernberg sa 1:0 (0:0).

17.1.2010.
21:49

S ova tri boda Schalke 04 se probio na drugo mjesto na ljestvici s bodom manje od vodećeg Bayera iz Leverkusena. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Kevin Kuranyi u 48. minuti.

Köln kojega vodi hrvatski trener Zvonimir Soldo izgubio je na svom stadionu od Borussije iz Dortmunda sa 2:3 (0:2).

Gosti su vodili 2:0 golovima Hummelsa (28, 45), domaćini su izjednačili na 2:2 preko McKenne (82) i Mohamada (88), no pobjedu sastavu iz Dortmunda donio je Grosskreutz u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Borussia je ostala na petom mjesto i ima 33 boda, dok je Köln na 14. poziciji sa 18 bodova.