Nova pobjeda Cibone, poraz Zadra

Košarkaši Cibone i Cedevite ostvarili su pobjede u susretima 14. kola regionalne košarkaške NLB lige, dok je Zadar upisao poraz.

24.12.2009.
1:29

Cibona je slavila na gostovanju protiv Širokog HT Eroneta 83:72, Cedevita je bila bolja od Heliosa 92:81, dok je Zadar izgubio na gostovanju kod Union Olimpije 77:84.

Cibona je loše otvorila utakmicu i nakon prve dionice gubila je devet koševa razlike. No, Vukovi su se u nastavku utakmice probudili i preokrenuli su rezultat.

Najbolji kod zagrebačke momčadi bio je Jarmont Gordon sa 17 koševa i šest skokova, Marko Tomas je dodao 17 poena, a Bojan Bogdanović 16 koševa. Široki je predvodio Siniša Štemberger sa 19 koševa.

Cedevita je u dvorani Sutinska vrela pobijedila Helios Domžale 92:81 (24:17, 14:25, 25:18, 29:21). Domaćini su se mučili do poluvremena, no u nastavku utakmice su zaigrali daleko bolje i stigli do šeste pobjede ove sezone uz osam poraza.

U pobjedničkom sastavu najbolji je bio Marino Baždarić sa 25 koševa, Andrija Žižić je dodao 24 poena i 7 skokova, dok je Jermaine Anderson upisao 17 koševa, 7 skokova te 5 asistencija.

U slovenskim redovima najbolji su bili Želimir Zagorac sa 14 koševa i Alvin Snow sa 13 poena.

Zadar je gostovao u Ljubljani kod Union Olimpije i upisao je poraz sa 77:84 (19:21, 15:20, 20:20, 23:23). Kod Zadrana trojica igrača su ubacila više od 10 koševa, Marko Car (19), Hrvoje Perić (17) i Tomislav Ružić (12).

Olimpiju su predvodili Vladimir Golubović (19) i Dušan Đorđević (17). Bio je to peti poraz Zadrana koji imaju i osam pobjeda, ali i susret manje, dok Olimpija ima skor 10-4.

Na ljestvici i dalje vodi Cibona sa 12 pobjeda i dva poraza, Union Olimpija je na drugom mjestu (10-4), a treći je Zagreb Croatia osiguranje (9-5). Zadar je šesti (8-5), a Cedevita deveta (6-8).