Nesavjesni vozači umalo udarili hrvatsku rekorderku

10.10.2010.
22:12

Na startu 19. izdanja Večernjakovog Zagreb maratona na Trgu bana Josipa Jelačića pojavilo se 6000 natjecatelja, među kojima je bila i Lisa Stublić, novo atletsko čudo, žena koja je prije mjesec dana u Berlinu istrčala hrvatski rekord u maratonu u vremenu 2:33, što bi bila A norma za SP i olimpijske igre.

Ovoga je puta trčala trasu polumaratona i uvjerljivo je slavila u ženskoj konkurenciji u vremenu novog rekorda staze – 1:16,29, ostavivši gotovo dvije minute za sobom drugoplasiranu Slovenku Daneju Grandovec. Treće mjesto osvojila je Mađarica Ida Kovacs (1:19,17), dok je druga najbolje plasirana hrvatska predstavnica bila Barbara Belušić na petom mjestu (1:21,49).

"Nije bilo loše na stazi, ali sam se umalo sudarila s nekoliko automobila koji se nisu pridržavali regulacije prometa jer se očito vozačima nekamo žurilo. Nakon ove utrke bilo bi mi lakše nabrojiti koji me dio tijela ne boli", rekla je Lisa Stublić koja će sada na malo dulji odmor, piše Večernji list.

Sljedeće godine hrvatsku maratonku očekuje Svjetsko prvenstvo u Južnoj Koreji, a u 2011. će nastupiti samo na dva maratona.

"Dobili smo neke pozive za sudjelovanje u Aziji. To mi odgovara jer bih se tako priviknula na ono što me čeka na SP-u. Trčat ću sljedeće godine samo dva maratona. Ostalo ću trčati polumaratone", dodala je hrvatska rekorderka.

Po zagrebačkim ulicama je trčao i Drago Paripović, koji je triput pobijedio na ovom maratonu, no ove godine nastupio je u polumaratonu i osvojio 5. mjesto.

Bolji od njega bili su pobjednik, Mađar Tamas Kovacs (1:05,39), drugoplasirani Slovenac Robert Kotnik (1:09,03), kao i Hrvat Zoran Žilić, član tima Lise Stublić, koji je do trećeg mjesta stigao s rezultatom 1:09,24.

U maratonskoj utrci najbrži je bio Etiopljanin Erkolo Ashenafi (2:23,51) ispred dvojice Rusa Denisa Starikova (2:25,16) i Jevgenija Fahurtdinova (2:26, 44). Od hrvatski maratonaca najbolji je bio Marin Koceić, član AK Solin, koji je osvojio petu poziciju s vremenom 2:41,35.