NBA: /

Najbolji start Sixersa nakon 16 godina

Pobjedom u Miamiju, Philadelphia je ostvarila i četvrtu pobjedu sezone, čime je postala vodeći klub NBA lige. Ovako dobar start u sezonu Sixersi su zadnji put imali 1984.

5.11.2000.
19:56

U neizvjesnoj završnici Sixersi su uspjeli svladati Miami rezultatom 84:82. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme utakmice, ali u takvoj situaciji malo bolje se snašla Philadelphia. Uspjevši zadržati Iversona petnaest minuta bez koša u prvom poluvremenu, Miami je početkom drugog ostvario najveću razliku - 54:41. Odmah je uslijedio odgovor Philadelphije, koja je ostvarila seriju 14:2, a konačno preuzimanje vodstva Sixersi su ostvarili košem Iversona za 62:61. Šest minuta prije kraja utakmice košem Tyronea Hilla Philadelphia ima vodstvo 78:76. Sljedećih šest napada Miami nije realizirao što je Sixersima omogućilo nedostižno vodstvo 84:76. Trice Jonesa i Hardawayja bile su dovoljne samo za smanjenje razlike na konačnih 84:82. Već po običaju najučinkovitiji igrač Philadelphije bio je Allen Iverson s 23 koša. Odličnu partiju pružili su Tyrone Hill s 16 koševa i 8 skokova, te Eric Snow s 13 koševa i 6 asistencija. Za 16 minuta provedenih u igri Toni Kukoč zabio je 11 koševa, uz 3 skoka i 2 asistencije. Miami su predvodili Eddie Jones s 26 poena i Tim Hardaway s 23 poena i 11 asistencija. Dobru igru prikazao je i Anthony Mason s 10 poena i 12 skokova.

"Nakon četiri utakmice moramo reći kako su trenutačno najbolja momčad Istočne konferencije. Talentirani su, brzi i napadački eksplozivni. Na okupu su već tri ili četiri sezone," izjavio je Pat Riley nakon utakmice.

Minnesota Timberwolvesi svladali su Sacramento 99:91, u prvoj utakmici nove sezone igranoj na domaćem terenu. Susretu je prethodila 15-minutna ceremonija odavanja počasti tragično preminulom igraču Minnesote Maliku Sealyju. Sealy je poginuo u automobilskoj nesreći u svibnju mjesecu. Počast su mu odali Kevin Garnett i bivši suigrač Joe Smith, dok je Sealyjev dres s brojem dva prvi umirovljeni dres u povijesti Timberwolvesa. Sama utakmica nije bila pretjerano zanimljiva. Minnesota se rezultatski vrlo rano odvojila od Kingsa, te je do kraja poluvremena imala nedostižnih 20 razlike. Najbolji igrač utakmice bio je Kevin Garnett s 28 poena i 12 skokova, a odlično mu je asistirao Wally Szczerbiak s 16 poena. U redovima Sacramenta istaknuo se dvojac Stojaković - Divac. Prvi je ubacio 22, a drugi 20 poena.

Isiah Thomas ostvario je prvu pobjedu kao trener Indiane. Na domaćem terenu svladani su Chicago Bullsi s lakih 94:81. Neizvjesnost je potrajala samo u prvoj četvrtini. Do kraja prvog poluvremena Indiana otišla na 11 razlike. Tri minute prije kraja Chicago se spustio na 8 razlike, ali serijom trica Reggiea Millera Indiana mirno privodi utakmicu kraju. Elton Brand predvodio je Chicago s 19 poena i 11 skokova. Dobar je bio i Ron Mercer s 15 poena i 5 asistencija. Kod Indiane Travis Best 25 poena, Reggie Miller 20, a Austin Croshere 14, uz 5 asistencija. Žan Tabak dobiva sve više povjerenja. Za 28 minuta provedenih u igri postigao je 9 koševa, uz 5 skokova i 2 asistencije.