Loš start Portlanda, Tabak odličan!

Nakon Lakersa, Portland je izgubio i od Phoenixa.

3.11.2000.
17:37

Širina klupe godinama je bila osnovna značajka igre Portlanda. Upravo taj element košarkaške igre donio je poraz protiv Phoenixa 108:82. Rezervni igrači Phoenixa nadigrali su "klupu" Portlanda 57:33, a posebno su se istakli Tony Delk s 22 poena i Shawn Marion s 21 košem, uz 10 skokova. Phoenix je u drugoj četvrtini izgradio prednost od 19 poena, u trećoj ju je povećao na 27, da bi devet minuta i 54 sekunde prije kraja utakmice Portland došao na 14 razlike. No to je bilo sve što je Portland mogao učiniti u ovoj utakmici. U redovima poraženi Shawn Kemp postigao je 21 poen, uz realizaciju od 64 %, dok je Rasheed Wallace ubacio 20 poena. Ostali su bili vrlo slabi. Kod Phoenixa, uz Delka i Mariona, odličan je bio Jason Kidd s 16 poena, 12 asistencija i 7 skokova, a Rodney Rogers, prošlogodišnji najbolji "šesti igrač" NBA lige, ubacio je 16 poena.

Indiana još uvijek ne zna za pobjedu. Dallas je nastavio seriju uspijeha, po nekima započetu još prošle sezone. Samo uvodne tri minute rezultatski su bile neizvjesne, a nakon toga Dallas je otišao na šest razlike, koje je održavao do pred kraj utakmice. Četiri minute i 20 sekundi prije kraja Indiana se približila na samo dva poena zaostatka, ali serijom koševa Nowitzki i Buckner odveli su Dallas u "mirnije vode". Utakmica je završila 94:88 za Dallas. Kod pobjednika strijelci su bili ujednačeni. Steve Nash postigao je 18, Howard Eisley 16, Dirk Nowitzki 15, Michael Finley 14, a Greg Buckner 13 poena. U redovima Indiane jedini raspoloženi igrač bio je Travis Best. Ubacio je 30 poena, uhvatio 11 lopti, te imao 8 asistencija. Dobar je bio i Hrvat u dresu Indiane Žan Tabak, koji je postigao 13 poena, uz šut od 86 %,imao 4 skoka i 2 asistencije. Najbolji igrač Indiane Reggie Miller pogodio je tek četiri od 11 lopti upućenih na koš, te je utakmicu završio s 13 poena.

"Dva poraza za redom nisu vrijedna spomena," kratko je odbrusio Reggie Miller nakon utakmice.

New York je iskoristio ujednačeni napad i solidnu obranu za uvjerljivu prvu pobjedu sezone nad Atlanta Hawksima 94:69. Već u prvoj četvrtini New York je otišao na deset poena razlike, koja se povećavala što se utakmica bližila kraju. Glenn Rice predvodio je Njujorčane, ubacivši 21 poen. Allan Houston i Latrel Sprewell postigli su po 15 poena. Najveće razočaranje utakmice protiv Philadelphije Marcus Camby bio je odličan s 12 poena, 12 skokova i 4 blokade. Kod Atlante jedini vrijedan pažnje Jimmy Jackson, koji je postigao 16 koševa i uhvatio 11 lopti.