Cleveland i Utah doživjeli prve poraze sezone

Svaka serija mora jednom završiti, pa tako i niz nepobjedivosti Clevelanda i Utaha.

11.11.2000.
19:31

"Starci" iz Utaha ipak su se umorili. Stockton i Malone nisu pronašli pobjedničke "note" za slavlje nad Miamijem. Dominantna figura susreta bio je centar Heata Brian Grant, koji je izgledao pronašao svoje mjesto u momčadi. Izostanak Alonza Mourninga otvorio je prostor pod koševima za Granta, koji je to odlično iskoristio. "Jazzerima" je ubacio 21 poen, a ostvario je i 10 skokova. No, ključan je bio njegov potez u posljednjim sekundama utakmice. Kod rezultata 83:80 za Miami, Stockton je tricom pokušao izjednačiti, no njegov promašaj uhvatio je Grant nad kojim je napravljen prekršaj. Centar Miamija mirne bio je ruke i ubacio je oba slobodna bacanja, a nakon još jednog promašaja Utaha Anthony Mason potvrđuje pobjedu Miamija 87:80. Značajan doprinos pobjedi Heat dao je Anthony Mason , koji je ostvario učinak sezone sa 16 koševa, ali još je važniji podatak da je u posljednje četiri minute utakmice spriječio Karla Malone u postizanju koševa. Tim Hardaway dodao je 17 poena. Kod Utaha već standardno najefikasniji igrač bio je Malone s 21 poenom i 11 skokova. Dobru partiju pružili su Bryon Russell i John Stockton, koji su ubacili po 14 poena. Ovom pobjedom Miami je završio turneju po Zapadnoj konferenciji s dvije važne pobjede.

"Ovdje se ne radi o meni, već o pobjeđivanju. Današnja pobjeda definitivno je potvrda karaktera ove momčadi," izjavio je Brian Granta, koji je uhvatio ključnu loptu i ubacio dva slobodna bacanja 15 sekundi prije kraja utakmice.

Cleveland je teško "stradao" na gostovanju u Torontu. "Konjanici" su u utakmicu ušli kao jedna od tri neporažene momčadi na startu NBA sezone, ali "prizemljenje" koje su su im priredili Raptorsi bilo je vrlo bolno. Furioznim startom Kanađani su "pomeli" Cavse i do kraja prvog poluvremena izgradili su prednost od 17 koševa razlike. U drugom poluvremenu ta je prednost rasla da bi početkom posljednje četvrtine dostigla 30 razlike. Konačni rezultat glasio je 115:88 za Raptorse. "Air Canada" Carter odigrao je briljantnu partiju. Postigao je 32 poena uz 68 % šuta. Podršku su mu pružili Mark Jackson sa 17 poena, Antonio Davis s 15 poena i 10 skokova, te Charles Oakley s 11 poena i 11 skokova. Chris Gatling ubacio je 17 poena, najviše kod Clevelanda.

"Vince je bio Vince ? nepobjediv. Svaki put kada bi se pokušali vratiti u utakmicu pogodio je tricu," priznao je Cris Gatling, najefikasniji igrač Cavaliersa.

Indiana polako hvata prošlogodišnji pobjednički ritam. Protiv Washingtona ostvarili su treću pobjedu za redom, nakon dva početna poraza na samom startu sezone. Sama utakmica bila je prilično izjednačena. Na odmor se otišlo rezultatom 41:41. Naznaka boljeg igre Pacersa stiže u trećoj četvrtini, koja završava prednošću momčadi iz Indianapolisa 68:62. Na pet minuta i 57 sekundi prije kraja utakmice "Čarobnjaci" stižu na 75:73, no to je bilo sve. Indiana radi seriju od 11:1 i utakmica završava pobjedom prošlogodišnjih finalista NBA lige rezultatom 86:74. Reggie Miller opet je bio posebno inspiriran. Ubacio je 23 poena, ali pogodio je samo jednu od četiri trice. Tyus Edney dodao je 13, a Jeremaine O?Neal 12 poena, uz 9 skokova. Isiah Thomas opet je dao zavidnu minutažu Žanu Tabaku. Za 21 minutu postigao je 9 poena, uz 6 skokova i ukradenu loptu. Kod Washingtona najučikovitiji je bio dvojac Howard ? White. Juwan Howard postigao je 25 koševa, uz 7 skokova, a Jahidi White je ubacio 22 koša, uz 13 skokova i 7 blokada. U posljednji jedanaest susreta s Wizardsima Indiana je čak deset puta izlazila kao pobjednik.

Još dva susreta bila su posebno zanimljiva. U Bostonu New York je slavio nakon produžetka 103:101, a pobjednički koš ubacio je Allan Houston 37 sekundi prije kraja. Dallas je na svom terenu košem u posljednjoj sekundi utakmice, košem Michela Finleya, svladao San Antonio 79:77.