NBA: /

Četvrta uzastopna pobjeda Sacramenta

Sacramento Kingsi čvrsto drže drugo mjesto divizije Pacific. U sinoćnjem ogledu "isprašili" su Dallas s 25 koševa razlike.

13.11.2000.
17:48

Los Angeles Lakersi svladali su na svom parketu Houston Rocketse 105:99, a Shaquille O'Neal je i ovog puta susret odigrao povrijeđen (ozljeda palca). Razlog tome je i, za njega, slabo izdanje s 14 postignutih koševa, te samo pet skokova i šest blokada - što je njegov najlošiji učinak u sezoni. Upravo zbog toga, ulogu glavnog čovjeka na parketu preuzeo je Kobe Bryant, koji je sinoć ubacio 37 poena i 10 skokova, što je njegov - najbolji učinak ove sezone. Bryant je bio ključni čovjek momčadi u posljednje tri minute, kada je u odlučujućim trenucima svu odgovornost preuzeo na sebe. Upravo je on postigao posljednjih šest poena za Lakerse. U sastavu Rocketsa 15 poena ubacio je Norris, 14 je dodao Thomas, a po 13 Williams, Olajuwon i Mobley.

Sa serijom neuspjeha nastavili su Golden State Warriorsi, koji su protiv Orlanda doživjeli peti uzastopni poraz, te drugi u produžetku, dok su njihovi gosti prekinuli niz od dva poraza. Nakon potpuno izjednačene borbe tijekom cijele utakmice, Orlando je u produžetku ostvario prednost 14:8 i riješio pitanje pobjednika. Tracy McGrady je ubacio 24 poena, od toga 17 u drugom poluvremenu, Armstrong je dodao 21, a Outlaw 14 i 10 skokova za Orlando. U sastavu poraženih Antawn Jamison ubacio je 23, no najbolji igrač Warriorsa bio je Danny Fortson s 21 poenom i isto toliko skokova. Mookie Blaylock imao je 15 asistencija, ali je pogreškom 9 sekundi prije kraja, uništio nade Golden Statea u novi produžetak.

Četvrtu uzastopnu pobjedu ostvarili su Sacramento Kingsi koji su pobijedili Dallas 109:84. Najviše poena u momčadi Sacramenta postigli su Predrag Stojaković (28) i Chris Webber (23 koša i 13 skokova), dok su kod Dallasa po 12 ubacili Finley i Laettner. Već nakon treće četvrtine domaćini su imali visoku prednost 83:59 i tu je sve bilo riješeno. Zanimljivo je bilo u Detroitu gdje su domaći Pistonsi pobijedili Seattle 101:92. Na poluvremenu su domaćini imali 11 razlike, 54:43, a na kraju treće četvrtine i 13 razlike, 77:64. No, gosti su tijekom posljednje četvrtine napravili seriju 11-2 i stigli do izjednačenja 86:86 nakon koša Garya Paytona, 4:18 prije kraja, ali potom je najbolji igrač u sastavu Pistonsa Jerry Stackhouse, koji je ukupno ubacio 38 poena, pogodio tricu i Detroit se ponovno odlijepio na sigurnu razliku. Bivši Cibos Chucky Antkins ubacio je 14 poena, uz 12 asistencija za momčad Pistonsa, dok je isto 14 poena psotigao Curry. Kod Sonicsa Payton je postigao 29 poena, Baker 16, Lewis 12 i 11 skokova.