MANE BRILJIRAO U VAŽNOM PREOKRETU LIVERPOOLA: / Utrka za naslov prvaka Engleske ide dalje

Momčad s Anfielda slavila je protiv Burnleya i zadržala korak za Cityjem

10.3.2019.
14:59

Liverpool je u 30. kolu engleske Premier lige ugostio Burnley i na kraju je slavio s 4:2. Počelo je loše po Redse, pošto je Westwood u šestoj minuti iznenadio sve pa i golmana Alissona te je pogodio direktno iz kornera. Da je bilo VAR-a, vjerovatno bi se svirao prekršaj nad golmanom, ali ovako je pogodak priznat.

Mane motor momčadi

Šokirano i zabrinuto lice Jurgena Kloppa sljedećih 15-ak minuta razvedrio je preokret koji je Liverpool režirao s dva pogotka u razmaku od 10 minuta. Prvo je Firmino u 19. minuti zabio za 1:1, a u 29. minuti Sadio Mane je strijelac za 2:1 i Liverpool mirnije odlazi na odmor.

U nastavku utakmice je nastavljena dominacija domaćina, da bi u 67. minuti Firmino pogodio na odbijenu loptu poslije Salahove šanse. U nadoknadi još jedan gol, sada za goste, a Gudmundsson je bio strijelac za 3:2. Vratila se nada i gostima i Manchester Cityju da Redsi mogu ispustiti bodove, no onda je u 93. minuti Sadio Mane postavio konačnih 4:2.