Kralj bahatosti: 'Ja sam najbolji na svijetu!'

Nije tajna da je Jose Mourinho vrlo bahat trener, koji to uopće ne skriva. Svojim izjavama nerijetko izaziva čuđenje šire javnosti, ali ovoga puta je čak otišao i korak dalje.

24.12.2010.
13:53

Trener Real Madrida Jose Mourinho već je poludio jer je u L'Equipeovom izboru za trenera godine slavio njemački izbornik Joachim Löw, a na najboljem je na putu da 'izvisi' i u prestižnoj Zlatnoj lopti koju dodjeljuju France Football i FIFA.

arti-201012100629006Podsjetimo, Mourinho je prošle sezone s Interom poharao nogometni svijet i osvojio talijansko prvenstvo, Kup i Ligu prvaka, no na najprestižnijoj ljestvici najboljih trenera 2010. godine trenutačno vodi Vincente del Bosque koji je s reprezentacijom Španjolske osvojio Svjetsko prvenstvo.

arti-201012060291006"Napravio sam svoj izbor i najbolji trener sam ja. U 11 mjeseci sam odigrao 57 utakmica i osvojio tri naslova, uključujući najvažniji – Ligu prvaka. Osvojio sam sve što sam mogao, nisam mogao više od toga", izjavio je Mourinho i kritizirao činjenicu da među najbolja tri igrača svijeta (Xavi, Iniesta i Messi) nema Wesleyja Sneijdera:

arti-201012180318006"Ako nagradu za najboljeg igrača svijeta osvoji Iniesta, koji zbog ozljede nažalost nije igrao prvih pet mjeseci u godini, ali nakon toga odigrao šest utakmica i zabio pobjednički gol u finalu SP-a, onda se sve može dogoditi u godini svjetskih prvenstava i ostala natjecanja očito nisu bitna", izjavio je uvrijeđeni Portugalac.