KRAJ: / Niko i Luka doživjeli čudo u Milanu!

Tottenham je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na gostovanju pobijedio Milan s 1:0.

15.2.2011.
11:33

Milano, Giuseppe Meazza. Sudac: Stephane Lannoy (Francuska).

Strijelac: 0:1 - Crouch (80).

MILAN: Abbiati (od 18. Amelia) - Antonini, Yepes, Nesta, Abate - Flamini, Thiago Silva, Gattuso - Seedorf (od 46. Pato), Ibrahimović, Robinho.

TOTTENHAM: Gomes - Ćorluka (od 56. Woodgate), Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Palacios, Sandro, Pienaar (od 76. Kranjčar) - Van der Vaart (od 62. Modrić) - Crouch. KRAJ UTAKMICE! Tottenham je pobijedio Milan s 1:0, dok su Valencia i Schalke odigrali 1:1.

94' - Kakva završnica! Robinho je pucao iz blizine, no u posljednjem trenutku je udarac zaustavio Dawson. Ibrahimović je nakon toga sjajno zatresao mrežu, no sudac nije priznao gol jer je prije toga gurnuo Dawsona.

90'+1 - Kranjčar sjajno ukrao loptu, no nije uspio asistirati, već izboriti korner

80' - Crouch je zabio za vodstvo nakon što je Lennon odradio odličan posao, pretrčao pola terena i odlično mu asistitrao

76' - Ćorluka se na štakama vratio do klupe Tottenhama. Kranjčar konačno ulazi u igru umjesto Pienaara. Može li opet napraviti čudo i golom spasiti Tottenham?

70' - Zakačili su se Crouch i vrlo nervozni Gattuso koji je u jednom trenutku uhvatio za vrat trenera Tottenhama, Redknappovog pomoćnika

62' - Redknapp je u igru uveo Luku Modrića umjesto Van der Vaarta. Niko Kranjčar još čeka priliku

Schalke je izjednačio protiv Valencije, strijelac je Raul

60' - Pato je iz blizine pucao glavom, a Gomes fenomenalno obranio

56' - Flamini je žestokim startom polomio Ćorluku i dobio žuti karton. Hrvatski reprezentativac, ne može nastaviti utakmicu te će umjesto njega igrati Woodgate

55' - Van der Vaart je pucao po golu, Amelia siguran

50' - najbolja prilika Milana. Glavom je pucao Yepes nakon ubačaja Gattusa, a vratar Gomes je sjajno obranio. Početak nastavka je obećavajuć, igra se bolje nego u prvih 45 minuta

48' - Van der Vaart je s vrha šesnaesterca pucao iz okreta, lopta je otišla pokraj vratnice

46' - Počeo je nastavak utakmice. Redknapp nije napravio nikakve izmjene u momčadi, dok za Milan igra Pato umjesto Seedorfa

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45'+2 - nakon dvije minute nadoknade vremena sudac je odsvirao kraj prvog poluvremena. Nadamo se da će u nastavku utakmice biti zanimljivije, a možda se Redknapp sjeti staviti i Kranjčara u igru

40' - posljednjih petnaestak minuta igra se bez ikakvih prilika

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

26' - Milan je uspostavio ravnotežu, ali utakmica nije jedna od onih za uživanje. Ibrahimović je u dva navrata bio u protivničkom šesnaestercu u kojem je bilo kontakata s protivničkim igračima, no sudac nije pomislio na jedanaesterac

25' - Tottenham je dominantniji, opet je bilo opasno pred golom domaćina, no gosti nisu uspjeli uputiti udarac

18' - Golman Milana Abbiati je stradao u Tottenhamovom napadu iz 10' minute te ne može nastaviti susret. Vrata talijanske momčadi čuvat će Amelia

Pogodak, ali na drugoj utakmici. Valencia je povela protiv Schalkea 1:0 - strijelac je bio Soldado u 17. minuti.

10' Odlična prilika za Tottenham. Ćorluka je uposlio Lennona, a ovaj ubacio u sredinu gdje je Crouch zamalo promašio loptu na pet metara

4' - Nakon ubačaja sa lijeve strane Crouch je u sredini primirio loptu i pucao, no Abbiati je spreman

1' - Počela je utakmica. Niko Kranjčar, unatoč najavama, nije u početnoj momčadi, a uz njega je na klupi i Luka Modrić. Vedran Ćorluka igra od prve minute za Tottenham!

U drugom susretu sastaju se Valencia i Schalke

NAJAVA

arti-201102140514006Od 20.45 sati na čuvenom stadionu Giuseppe Meazza, jednoj od kultnih nogometnih pozornica na svijetu, igra se prva utakmica osmina finala Lige prvaka između Milana i Tottenhama.

Niko Kranjčar trebao bi dobiti veliku priliku pokazati sve što zna. Njegov 'scenski' nastup uživo će pratiti i najvjerniji navijač tata Cico Kranjčar.

"Svi smo u obitelji sretni. Nema dvojbe da je to veliki dan za Niku, osmina finala Lige prvaka, nakon Reala najuspješnija momčad svih vremena u tom natjecanju. Eto prilike da se pokaže", rekao je aktualni crnogorski izbornik za Večernji list te dodao:

"Niko može uvijek i svuda postići gol, pa i srušiti veliki Milan. No, nije time opterećen. Treba sve zaboraviti, istrčati na travnjak i igrati najbolje što zna. Nije ni pod kakvim psihičkim pritiskom, ta je utakmica za njega samo velika prilika da pokaže da je igrač vrijedan Lige prvaka. Neka samo uživa, to je sve što bih mu preporučio", poručio je Cico svom sinu.

arti-201102120333006A u odsustvu najboljih igrača Garetha Balea i (vjerojatno) Luke Modrića, trener Tottenhama također se okrenuo prema Kranjčaru junioru. Harry Redknapp je uvjeren da će hrvatski reprezentativac pružiti odličnu partiju na San Siru osvrnuvši se pritom i na razdoblje u kojem ga je ignorirao.

arti-201102130215006"Najteži dio ovoga posla je izostavljati igrače iz momčadi, ali Niko se nije predavao. Nastavio je žestoko trenirati i vratio se u momčad. On je u samoj svojoj suštini vrhunski dečko", opet je Redknapp nahvalio Niku te najavio napadački nogomet na San Siru.

arti-201102120296006"Napadačkim nogometom smo dogurali do ovdje pa ćemo nastaviti tim putem. Možemo zabiti Milanu na njegovom terenu. Naravno, ne želimo primiti hrpu golova i raditi glupe pogreške kao u prošlosti, ali da ćemo se zatvoriti samo zato što nismo u najjačem sastavu – nećemo", zaključio je trener Tottenhama.