KRAJ: / Ibričić golom potvrdio osvajanje Kupa!

Šibenski nogometaši su sami poručili da je uzvrat finala Kupa 'najveća utakmica u klupskoj povijesti' i svim će silama nastojati dostići poljudski zaostatak 1:2.

5.5.2010.
19:21

Šibenik. Stadion Šubićevac. Gledatelja: 5.000. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Strijelci: 0:1 - Vukušić (16), 0:2 - Ibričić (90+3-11m).

ŠIBENIK: Blažević - Medvid, Budiša, Vidić, Bulat - Bloudek (od 61. Elez), Husmani (od 71. Jakoliš), Ademi, Bačelić-Grgić - Dajić (od 46. Fuštar), Zec. Trener: Branko Karačić.

HAJDUK: Subašić - Strinić, J. Buljat, Maloča, Rubil - Oremuš (od 46. Ljubičić), Andrić, Skoko (od 79. Pandža), An. Sharbini (od 84. Tičinović) - Ibričić, Vukušić. Trener: Stanko Poklepović.

KRAJ - Hajduk je pobjednik Hrvatskog kupa

90+2' - prekršaj Bulata na Ljubičiću za najstrožu kaznu, koju je u pogodak i potvrdu pobjede Hajduka pretvorio najbolji igrač Senijad Ibričić.

89' - Zec dobio žuti karton zbog žestokih prigovora upućenih sucu jer mu nije svirao jedanaesterac.

85' - pomoćni sudac zaustavio je akciju Šibenika koja bi rezultirala čistim pogotkom za izjednačenje zbog zaleđa Zeca, no šibenski napadač nije bio u nedozvoljenom položaju prilikom upućivanja lopte.

84' - posljednja izmjena kod Hajduka. Anas Sharbini je napustio travnjak, a zamijenio ga je Mario Tičinović.

79' - Skoko se u prethodnom duelu ozlijedio i prepustio je svoje mjesto Borisu Pandži.

78' - Josip Skoko je napravio prekršaj na sredini terena i sudac Vučkov mu je pokazao žuti karton.

75' - najveća prilika za Hajduk! Sharbini je na drugoj vratnici promašao sasvim samog Vukušića, čiji je udarac sa samo dva metra obranio Blažević. U nastavku akcije je Vukušić opet krenuo sam prema šibenskom vrataru, pokušao ga prebaciti, ali Blažević je bio pobjednik i tog duela.

71' - posljednja izmjena kod domaćina, Zeni Husmani je izašao s terena, a na travnjak je utrčao 18-godišnji Antonio Jakoliš.

69' - opasan pokušaj Anasa Sharbinija s vrha šesnaesterca, ali točno po sredini vrata u dobro postavljenog Blaževića.

61' - Karačić povukao drugog igrača s terena. Igru je napustio Bloudek, a na teren je utrčao Ivan Elez.

50' - pokušaj Medvida glavom nakon kornera prošao je tik uz vratnicu.

47' - odmah na startu drugoga dijela Šibenik je imao dva pokušaja prema gostujućim vratima, a u drugom je pred Subašićem opet bio Zec, no pucao je pored vratnice.

46' - prva izmjena i kod Šibenika. Jusuf Dajić je odradio svoje u prvom poluvremenu, a u nastvaku će za Šibenik igrati Ivan Fuštar.

46' - prva izmjena kod Hajduka, u svlačionici je ostao Mirko Oremuš, a srednji red Splićana je pojačao Marin Ljubičić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - Bačelić-Grgić je sjajno izveo slobodni udarac s 20-tak metara, no Subašić je vrhunskom paradom odbio loptu u korner.

44' - izgledna prilika za Dajića koji je, poput napadačkog mu kolege Zeca, pucao vrlo loše.

41' - opsada gola Hajduka. Šibenčani su zaprijetili nakon kornera, potom još nekoliko puta pokušali stvoriti gužvu pred Subašićevim vratima, no nije bilo promjene rezultata.

40' - novi zicer za Ermina Zeca! Šibenski napadač krenuo je sam prema Subašiću, no loše je primirio loptu koju mu je Buljat skinuo s noge.

39' - prvi žuti karton na utakmici zaradio je Sandro Bloudek zbog oštrog starta na zglob Srđana Andrića.

36' - prekršaj na Ibričiću na samom rubu šesnaesterca. BiH reprezentativac je sam izveo slobodni udarac, ali vrlo loše.

30' - igra se malo razvodnila, nema prilika niti na jednoj strani terena.

25' - na tribini s Funcutima došlo je do manjih nereda. Domaćini navijači su se navodno potukli između sebe, na tribinu je ušla i policija da bi smirila sukobljene strane, a zapaljeno je i nekoliko baklji koje su završile u terenu.

20' - opet prijete domaćini, opasna lopta iz kornera skakutala je pred Subašićem, no Andrić je na drugoj stativi otklonio opasnost.

17' - velika prilika Šibenčana za izjednačenje. Lopta je došla do Ermina Zeca koji je s nekoliko metara prebacio Hajdukova vrata.

16' - GOL!!! vrhunska akcija Ibričića i Vukušića, koji su kratkim dodavanjima izbacili obranu Šibenčana i mladi napadač Hajduka je preciznim udarcem zatresao Blaževićevu mrežu.

13' - Vukušić ostao nakratko sam na desetak metara od Blaževića, ali je loše primirio loptu i prilika je otišla u nepovrat.

10' - Bačelić-Grgić pucao s vrha šesnaesterca, ali daleko od vratiju Hajduka.

1' - počeo susret na Šubićevcu kojeg 'šiba' jako jugo. I već u prvoj minuti Bačelić-Grgić je naletio na Ibričićev lakat i susret je prekinut.

NAJAVAŠibenčani će u dvoboj godine ući bez kreatora igre Mehmeda Alispahića, no Subašića i njegovu obranu na muke će staviti Ermin Zec, koji je izuzetno raspoložen u završnici sezone. No, nema sunje da će i svi ostali Karačićevi igrači ginuti za Rabuzina.

Stanko Poklepović može računati na najjače snage, oporavili su se Anas Sharbini i Goran Rubil, ali najviše se očekuje od splitskog 'spasitelja' Senijada Ibričića.

Špaco bi opet mogao demonstrirati svoju 'piriju', zatvoriti prilaze prema svojim vratima, prepusiti igru domaćima i vrebati iz kontre. Jedan gol riješio bi veliki dio Hajdukovih briga.