KRAJ: / Hajduk s 1:0 slomio Dinamo i izborio finale!

Nakon maksimirske nule, Hajduk i Dinamo su uoči uzvratnog meča polufinala Kupa opet na početnim pozicijama.

7.4.2010.
19:21

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 20.000. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Strijelac: 1:0 - Ibričić (51).

HAJDUK: Subašić - Oremuš, Maloča, J.Buljat, Strinić - Rubil, Skoko, Cernat - Tomasov, An.Sharbini - Ibričić. Trener: Stanko Poklepović.

DINAMO: Butina - Cufré, Barbarić, Kovač, Ibáńez - Vrdoljak, Calello, Sammir - Dodo, Mandžukić - Primorac; Trener: Kruno Jurčić.

KRAJ

93' - Subašić dobio žuti karton zbog zadržavanja igre.

90' - dobra prilika za Duju Čopa, no Butina je vršcima prstiju izbio u korner.

89' - zadnja izmjena i kod Hajduka, iz igre izlazi Oremuš, a ulazi Boris Pandža.

82' - klupa Hajduka je poludjela na neke sudačke odluke, pomoćni trener Joško Španjić je isključen, a blizu toga je bio i Stanko Poklepović. Dinamo ozbiljno pritišće!

79' - sporna situacija! Barbarić je kao zadnji igrač Dinamove obrane napravio profesionalni prekršaj, no sudac Burilo mu je pokazao samo javnu opomenu.

78' - zadnja promjena u redovima zagrebačke momčadi. Igru je napustio Ibanez, a na teren je utrčao Tomečak.

73' - prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Leandro Cufre zbog starta s leđa na Ibričiću.

62' - nova izmjena kod Dinama, ušao je mladi napadač Andrej Kramarić, a izašao Primorac.

61' - Torcida bakljadom nakratko prekinula utakmicu jer je gusti dim smanjio vidljivost na terenu.

58' - prva izmjena kod Hajduka, iz igre je izašao Tomasov, a njegovo mjesto je zauzeo mladi Mario Tičinović.

55' - nakon primljenog pogotka, nogometaši Dinama malo su agresivnije krenuli prema vratima Hajduka, ali pravih prilika za izjednačenje nisu imali.

51' - GOL!!! Brza akcija Splićana, Anas Sharbini je poput brzog vlaka prošao pored dvojice Dinamovih igrača, gurnuo za Strinića ispred kojega je izvan šesnaesterca uklizao Tomo Butina. Junak prvog dijela je, međutim, loše odbio loptu, točno na nogu Ibričiću koji je s 20-tak metara lobom pogodio praznu mrežu!

49' - školski primjer kako uprskati odličnu situaciju 3-3! Hajduk je povukao kontru, ali su Bijeli nizom loših dodavanja upropastili dobru šansu za pogodak.

46' - počeo je nastavak susreta na Poljudu u kojem se nadamo da ćemo konačno vidjeti i pogodak.

KRAJ 1. POLUVREMENA - nakon 135 minuta međusobnog 'obračunavanja' u Kupu, Hajduk i Dinamo još nisu zatresli mrežu.

45' - nakon razdoblja Hajdukova pritiska od nekoliko minuta, utakmica se malo razvodnila sve do šanse Sammira, koji je ukrao loptu neopreznom Buljatu, no pucao je preslabo za Subašića.

31' - Anas Sharbini je potpuno neometan pucao glavom s pet metara pored gostujućih vrata.

29' - najveća prigoda za Hajduk. Nakon puno petljanja po Dinamovom šesnaesterca, šutirao je Cernat, ali je Butina vrhunskom paradom izvadio loptu ispod grede.

28' - novi pokušaj Doda za Dinamo, ali pucao je preko grede.

24' - najbolja prilika u dosadašnjem dijelu utakmice. Cernat ubacio iz slobodnog udarca, pred Dinamovim vratima najviši je bio Maloča, a Butina je refleksnom obranom sjajno sačuvao gostujuću mrežu netaknutom.

23' - prvi i bezopasni udarac Hajduka prema Butini koji je lakoćom uhvatio loptu.

19' - Sammir pokušava izvesti korner u blizini sjeverne tribine, ali posao mu je otežan zbog 'letećih objekata' koji padaju oko zastavice (tenisica, kore od banane, upaljači...).

14' - prisilna izmjena kod Dinama, ušao je Etto, a izašao Robert Kovač koji je najvjerojatnije obnovio staru ozljedu.

13' - prvi konkretni udarac za utakmici, pucao je Dodo, ali pored Hajdukovog gola.

6' - odlična koreografija Torcide koja je cijelu sjevernu tribinu 'obojala' u svoje navijačke boje.

3' - poluprilika za Mandžukića koji je loše uštopao loptu prsima u vrlo izglednoj situaciji pred Subašićem.

1' - počela je utakmica na Poljudu, Torcida je raspjevana, a BBB-a ima manje od očekivanog.

-----------------------------------------------------------------------------------

Iza nas je više od dva tjedna najava, prepucavanja, pumpama atmosfere između tabora dva najveća hrvatska kluba. Ostalo je samo 90 minuta (ili nešto više) u kojima će pasti odluka o finalistu Hrvatskog kupa.

Trener Dinama je na poljudski travnjak poslao čak pet Južnoamerikanaca, dok se Stanko Poklepović odlučio zaigrati bez klasničnog napadača, ali s trojicom koji mogu opasno prijetiti Butini (Ibričić, Anas Sharbini, Tomasov). Pronašao je mjesto i za Florina Cernata.