KRAJ: / Hajduk ipak nije napravio čudo i okrenuo 0:3!

Hajduk je na svom Poljudu u još jednoj povijesnoj utakmici ugostio Zenit. Iako Rusi igraju bez čak sedmorice standardnih igrača, i dalje su favoriti u dvoboju s Bilima.

4.11.2010.
23:05

Split. Stadion Poljud. Sudac: Eduardo Iturralde Gonzales. Strijelci: 0:1 - Ionov (32), 0:2 - Huszti (47-11m), 0:3 - Rosina (51), 1:3 - Ljubičić (69), 2:3 - Vukušić (82). HAJDUK (4-2-3-1): Subašić - Maloča, Vejić, Buljat, Strinić - Bulku, Ljubičić - Tomasov (Oremuš, 61), An. Sharbini, Ibričić - Vukušić. ZENIT (4-2-3-1): Malafeev - Anyukov, Križanac (Kanunnikov, 56), Fernando Meira, Luković - Fayzulin, Denisov (Semak, 65) - Ionov, Rosina (Lazović, 73), Huszti - Bukharov.DRUGO POLUVRIJEMEKRAJ - Niti nakon četiri minute sudačke nadoknade Splićani ipak nisu uspjeli doći do pogotka koji bi im donio tako željeni bod.

U drugom dvoboju skupine G, AEK i Anderlecht su u Ateni odigrali bez pobjednika - 1:1. Poveli su domaćini preko Blanca (48-11m), a bod gostima donio je Polak sedam minuta kasnije. 90' - Hajduk pritisnuo svim silama, igra se tri minute sudačke nadoknade.

82' - Vukušić je odlično tukao s ruba kaznenog prostora, no sjajno je reagirao Malafeev koji je odbio u korner. Iz prekida je ruski vratar kiksao, krivo procijenio ubačaj Buljata, a Vukušić je na drugoj vratnici pogodio za 2:3!

78' - I Ljubičić je pokušao udarcem iz daljine - no ovog puta nije pogodio okvir gola.

76' - Vukušić je pokušao udarcem s dvadesetak metara, no vratar gostiju bio je siguran i dobro postavljen.

69' - Gol za Hajduk!Ljubičić je primio loptu u ruskom 16-ercu, tražili su gosti igranje rukom, no sudac je pustio igru - a veznjak Hajduka je iz voleja pogodio za 1:3. Dvadeset minuta nade za Splićane.

65' - Nova promjena kod gostiju. Iz igre izlazi Denisov, a umjesto njega priliku je dobio Semak.

61' - Prva izmjena kod domaćina. Uz salve zvižduka s tribina izašao je Tomasov, a umjesto njega na terenu je Oremuš.

56' - Priliku za smanjenje rezultata imao je Ljubičić, no njegov udarac glavom nakon kornera otišao je pokraj vrata. Prva izmjena kod Rusa - izašao je Križanac, a umjesto njega na terenu je Kanunnikov.

55' - Anderlecht se vrlo brzo vratio iz rezultatskog minusa. Na 1:1 izjednačio je Polak. 51' - Nevjerojatno, Buljat je skrivio još jedan jedanaesterac u samo četiri minute! Ovog puta izvođač je bio Rosina - Subašić je obranio, no igrač gostiju lakoćom je pospremio odbijanac u nebranjenu mrežu.

48' - AEK je u Ateni pogotkom Blanca iz jedanaesterca poveo protiv Anderlechta. 47' - Nije pošteno ni počelo drugo poluvrijeme, a Subašić je već morao po loptu u mrežu. Precizan je iz jedanaesterca bio Huszti, nakon što je penal skrivio Jurica Buljat.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nadjamo se da će se Splićani trgnuti u nastavku utakmice.

Kraj prvog poluvremena. Očajna predstava domaćih nogometaša i u nastavku susreta mora se nešto promijeniti ukoliko Splićani misle makar do boda. U Ateni u drugom dvoboju skupine G, AEK i Anderlecht igraju bez pogodaka nakon prvih 45. minuta.

PRVO POLUVRIJEME45' - Subašić spašava Bile od novog pogotka! Vratar Hajduka u dva navrata je sjajno reagirao i spasio svoju momčad još veće katastrofe.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

38' - Hajduk i dalje nema igru. Muče se domaćini u oba smjera i teško da će se što promijeniti ako ostane ovakvo stanje na terenu.

32' - Pogodak za Zenit! Meira je nakon kornera bio najviši u skoku, no Subašić je sjajnom paradom nekako odbio taj pokušaj uz pomoć vratnice. No na nesreću domaćina, bubamara je pala ravno pred Ionova koji s desetak metara pogađa za vodstvo Rusa - 0:1!

25' - Ponovno je opasno i pred Subašićem - Rosina je s ruba 16-erca gađao rašlje, no srećom nije pogodio. Nakon početnih desetak minuta u kojima i nismo vidjeli previše, sada se igra dobro, s dosta prilika na obje strane.

23' - Nova prilika za Hajduk. Jedna odbijena lopta u kaznenom prsotoru Zenita došla je do Tomasova, no od njegovog oštrog udarca Bili su dobili samo korner.

22' - Kontranapad Hajduka završio je Sharbini udarcem s 15-ak metara iskosa. Nije bilo prave opasnosti za vratara Zenita, budući da Anas nije pogodio okvir gola.

20' - Nametnuli su Rusi svoj ritam igre, a posebno curi po bokovima preko kojih su gosti složili nekoliko opasnih prilika.

18' - Velika gužva u domaćem kaznenom prostoru, srećom, pokušaj gostiju blokirao je Anas Sharbini. U nastavku akcije desnom stranom prošao je Rosina, no pravovremen je bio izlazak Subašića koji odbija u korner. Zenit opasniji na početku dvoboja.

12' - Prvi karton na utakmici. Ionov je pao u šesnaestercu Bilih, sudac ga je nagradio žutim kartonom zbog simuliranja.

11' - Huzsti je centirirao, a Meira zahvatio loptu glavom, ali nije bilo prave opasnosti za Subašića.

9' - Prvi pokušaj Hajduka. Tukao je Tomasov s dvadesetak metara, no lakoćom je to zaustavio vratar gostiju.

1' - Počela je utakmica u Splitu. Sretno Splićani!

NAJAVA arti-201011030691006Trener Zenita u Split nije poveo Keržakova, Bruna Alvesa, Dannyja, Zirjanova i Bistrova, a uz njih protiv Hajduka neće igrati niti ozlijeđeni Hubočan i Širokov. Međutim, Luciano Spalleti se i oslabljenim sastavom nada trijumfu na Poljudu.

arti-201011040469006"Ovih pet igrača sam ostavio u Rusiji jer su u dosadašnjem dijelu sezone igrali više od drugih, te im je potreban odmor za nastavak natjecanja u Europskoj ligi i u ruskom prvenstvu. Nogometaši koji će nastupiti protiv Hajduka također su dobri igrači i ja ću biti isključivi krivac ako igra Zenita ne bude dobra", izjavio je uoči dvoboja talijanski stručnjak.

arti-201010170238006Hajdukovo najjače oružje biti će domaći teren i Torcida. U već dokazanom sjajnom ambijentu Bili mogu srušiti i puno jačeg protivnika od sebe.

Zanimljivo, na utakmici neće biti bivšeg trenera Stanka Poklepovića... Špaco, će radije biti doma, kako kaže.

"Ne, ja neću doći, ni slučajno, nećete me nagovorit', ja ostajem doma", sa smiješkom je rekao Poklepović. S njim ili bez, Hajduku puno sreće u dvoboju sa ruskim Zenitom.