KRAJ: / Dinamo upisao veliku pobjedu, Ruki razbio Györ!

Nogometna groznica zavladala je Hrvatskom. Više od jednog desetljeća nismo gledali Dinamo i Hajduk na jesen zajedno u Europi, a sada se upravo pojavila takva prilika ukoliko prođu svoje suparnike.

19.8.2010.
20:42

Györi. Stadion ETO. Sudac: Stephan Studer (Švicarska). Strijelac: 0:1 - Rukavina (20), 0:2 - Rukavina (27). GYÖR: Stevanović, Dinjar (Marquez, 35), Feher, Pilibatis (Trajković, 78), Szabo, Aleksidze, Ceolin, Copa (Bouguerra, 53), Tokody, Đorđević, Koltai. DINAMO: Lončarić, Ibanez, Bišćan, Cufre, Etto (Ademi, 87), Vrsaljko, Calello, Badelj, Sammir, Morales (Mesarić, 56), Rukavina (Sivonjić, 76).Split. Stadion Poljud. Sudac: Antonio Damato (Italija). Strijelci: 0:1 - Frunza (34), 1:1 - Ibričić (39), 2:1 - Ibričić (66), 3:1 - Brkljača (78), 4:1 - Čop (85). HAJDUK: Radošević, Strinić, Buljat, Maloča (Vejić, 87), Oremuš, Trebotić (Brkljača, 73), Andrić, Tomasov, Ibričić, An. Sharbini, Vukušić (Čop, 66). UNIREA: Grigore, Galamaz, Bilasco, Onofras (Neaga, 60), Rusescu (Dale, 73), Nicu, Brandan, Marinescu (Paraschiv, 47), Bordeanu, Maftei, Frunza.Kraj utakmice u Mađarskoj!Modri su dva pogotka Rukavine došli do velike prednosti uoči uzvrata u Maksimiru. Hvala Dinamu, hvala Hajduku na velikoj večeri za hrvatski nogomet!81' - Dobra prilika za domaćine, no u posljednji trenutak udarac Koltaija blokiran je i skrenut u korner.78' - Kod domaćina je izašao Pilibatis, a ušao Trajković. Bila je to posljednja izmjena kod Györa. 76' - Iz igre je izašao dvostruki strijelac - Ante Rukavina, a umjesto njega posljednjih 15-ak minuta dobio je Sivonjić. 73' - Kakva prilika za konačni slom Györa. Rukavina je bio sam kao duh na desetak metara, no pucao je traljavo - točno u vratara. Trebao je to biti njegov hat-trick.65' - Odličnu prigodu za povećanje vodstva imao je i Sammir, no tukao je malo iznad grede.61' - Bišćan spašava Dinamo. Kapetan Modrih s gol-crte spašava udarac Ceolina. Kraj utakmice u Splitu!!! Sjajna predstava Hajduka koji su okrenuli minus iz 34. minute i do kraja utrpali četiri komada u mrežu Unireje.

90+3' - Velika prilika za Rumunje, no Splićani su s nekoliko odličnih reakcija spasili svoja vrata.

56' - Modri su imali dobru priliku iz kontre, no upropastili su je lošim reakcijama Sammir i Badelj. Morales izlazi iz igre, a umjesto njega na terenu je Mesarić. 88' - Mogao je Hajduk i do petog pogotka, no Ibričića je u posljednji trenutak zaustavio Galamaz.

85' - Nova erupcija oduševljenja na Poljudu! Zabio je i drugi jocker s klupe - Duje Čop! Hajduk je spremio četiri komada u mrežu Unireje.

48' - Velika sreća za Modre - Marques je pogodio vratnicu iz slobodnog udarca. 78' - Tek što je ušao Brkljača je zabio! Odličan ubačaj Ibričića iz kornera, sjajno skače Brkljača i glavom pogađa za 3:1!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mađarskoj. Dinamo ima veliku prednost iz prvih 45 minuta. Dva puta je strijelac bio sjajni Rukavina! 73' - Posljednja izmjena kod Rumunja. Izlazi Rusescu, a ulazi Dale. Promjena i kod Hajduka. Brkljača je u igri umjesto Trebotića.

68' - Brandan je zbog prekršaja na Tomasovu zaradio javnu opomenu.

66' - Velika majstorija Senijada Ibričića. Prošao je trojicu igrača Unireje i zabio od vratnice za vodstvo Hajduka. Poljud je opet eksplodirao! Bili su odradili i prvu izmjenu. Ušao je Čop umjesto Vukušića.

61' - Oštar udarac Ibričića iskosa, no nije uspio pogoditi okvir rumunjskog gola.

Poluvrijeme u Mađarskoj. Dinamo je s dva pogotka Rukavine ostvario veliku prednost nakon prvih 45 minuta. 60' - Sat vremena utakmice na Poljudu je za nama. Nova izmjena kod Rumunja. Ušao je Neaga, a izašao Onofras.

42' - Dobar ubačaj Sammira, Bišćan u skoku zamalo prekratak. Bila je to dobra prilika za Zagrepčane. 51' - Prvi karton na utakmici zaradio je Paraschiv zbog prekršaja na Ibričiću.

36' - Sammir je pokušao iz prve s dvadestak metara - no tukao je preko mađarskih vrata. 47' - Prva izmjena kod gostiju. Paraschiv je ušao umjesto Marinescua.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu. Nema promjena u sastavima momčadi. Ibričić je odmah zaprijetio nakon centaršuta Strinića.

27' - GOL!!! Dinamo je povisio vodstvo nakon velike pogreške u obrani domaćina. Rukavina je bio na pravom mjestu i opet je rutinerski sa sedam, osam metara pogodio mrežu Györa!20' - GOL!!!Rukavina je majstorski prošao kroz obranu Györa i elegantnom završnicom pogodio za vodstvo Dinama! Kraj prvog poluvremena u Splitu. Hajduk je nakon vodstva gostiju ipak do odmora uspio poravnati preko Ibričića. Splićani su imali više prilika za gol, ali rezultat je izjednačen, 1:1.

15' - Ibanez prijeti iz slobodnjaka - lopta prolazi malo pokraj lijeve vratnice. 44' - Maftei je zaprijetio glavom nakon centaršuta Brandaa, no srećom, otišlo je malo preko hajdukovih vrata.

42' - Ubačaj Tomasova, najviši u skoku Maloča, no tukao je malo pokraj vrata.

39' - Sharbini je odličnom loptom pronašao Ibričića koji glavom u padu pogađa suprotni kut rumunjskih vrata. Usljedila je eksplozija oduševljenja na Poljudu!

7' - Sammir tuče točno u vratara Stevanovića. 5' - Opet prijeti Morales, vratar Györa jedva je odbio loptu i spasio svoja vrata. 34' - Frunza je po lijevoj strani prošao trojicu igrača, izbio pred Radoševića i lakoćom zabio za 0:1.

32' - Vukušić spušta glavom za Ibričića koji škaricama iz blizine pogađa vratnicu! Šteta, šteta...

31' - Velika šansa Hajduka. Ibričić i Sharbini bili su na svega pet metara od vrata Rumunja no nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

1' - Počela je utakmica i u Mađarskoj. Dinamo traži povoljan rezultat uoči uzvrata u Maksimiru. Modri su zaprijetili preko Moralesa, no lakoćom je to zaustavio vratar Mađara. 23' - Nesporazum Buljata i Radoševića, no srećom vratar Hajduka uspio je nekako primiriti loptu ispred napadača Unireje.

22' - Hajduk nastavlja s napadima, no Rumunji dobro zatvaraju sve prilaze svojim vratima.

12' - Velika sreća za Splićane. U prilici je bio Onofras, tukao je dobro s desetak metara - no lopta je odsjela na gredi. Bila je to prva prilika rumunjske momčadi.

8' - Anas Sharbini je odlično prošao na lijevoj strani, slomio svog čuvara, no njegov udarac zaustavio je vratar Unireje.

6' - Poprilično nervozan početak obje momčadi s puno pogrešaka u predaji lopte. Prvu priliku Hajduk je imao preko Ibričića, međutim, tukao je u živi zid. Nakon kornera glavom je pokušao Andrić - preko gola.

1' - Počela je utakmica. Prava ludnica na tribinama - 35.000 navijača bodri Hajduk u proboju prema skupinama Europske lige. Sretno Splićani!

NAJAVA Dva ljuta rivala, ujedno i dva najjača hrvatska kluba - Dinamo i Hajduk, pred posljednjom su preprekom za ulazak u skupine Europske lige. Modri će prvi dvoboj igrati u Mađarskoj kod Györa, dok će Bili na svom Poljudu ugostiti rumunjsku Unireu.

arti-201008170695006Teško je reći koji je od naših klubova u lošijoj ili boljoj situaciji. Dinamo na papiru možda ima lakšeg protivnika, ali atmosfera u i oko maksimirskog kluba već dugo nije ona prava, pobjednička. Ipak, s novim trenerom Vahidom Halilhodžićem Zagrepčani se nadaju dobrom rezultatu na gostovanju kod Györa.

arti-201008190131006Hajduk je, pak, dobio nešto jačeg protivnika koji je lani igrao Ligu prvaka, te kasnije i u Europskoj ligi. Međutim, ove godine Rumunji su se našli u velikim financijskim problemima, a start u novu sezonu im je očajan. Nakon šest službenih utakmica u rubrici pogoci i dalje stoji nula.

Obje utakmice možete pratiti u kombiniranom tekstualnom prijenosu UŽIVO na net.hr.

Neka je sa srećom i Zagrepčanima i Splićanima kojima su navijači diljem Hrvatske u nekim ne tako 'davnim vremenima' skandirali – Dinamo i Hajduk dva su kluba bratska, sa njima se ponosi čitava Hrvatska!.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT