KOŠARKA: /

Ciboni druga domaća pobjeda, Splićani bolji od Albe

2.11.2000.
16:20

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici prepunoj pogrešaka Cibona VIP nakon dvije neuvjerljive četvrtine (22:28, 33:39), tek u trećoj dionici uspjela je dostići suparnika (53:53) i na kraju preokrenuti rezultat.

Prvo vodstvo hrvatski prvak zabilježio je u drugoj minuti treće četvrtine, kada je serijom 7:0 stigao do 40:39. U nastavku dvoboja gosti su polako padali, što su "Cibosi" iskoristili i ostvarili drugi trijumf u ULEB-ovoj Euroligi. Najučinkovitiji u redovima Zagrepčana bili su Lee (20), Sesar (12) i Prkačin (11), dok su "Lavove", koji su izgubili i treću utakmicu, predvodili Hamilton (21), Stazić (13) i Jennings (11).

U četvrtom kolu skupine B Eurolige, Cibona VIP 9. studenoga u Ateni igra protiv AEK-a.

Nakon trijumfa nad Panathinaikosom splitski "žuti" upisali su i drugu domaću pobjedu u Suproligi, svladavši u neizvjesnoj završnici berlinsku ALBU sa 77:73 (56:51, 32:41, 19:16). Gosti su 24 sekunde prije kraja utakmice, pri rezultatu 75:73 za Split CO, imali napad, no nisu uspjeli. Najraspoloženiji u pobjedničkim redovima bili su Vujčić (17), Rencher (17) i Grgurević (10), dok su strijelce ALBE predvodili Phelps (19) i Alexis (17).

U susretu 4. kola skupine A Split Croatia osiguranje idućeg tjedna u Splitu igra protiv Slaska.