Karlovićev novi triler: Div okrenuo 1-2 u setovima

Drugi hrvatski reket je glatko dobio prvi set i onda prepustio Ekvadorcu Lapenttiju sljedeća dva. Srećom, do kraja meča je 'došao sebi' i slavio sa 6:2, 5:7, 6:7 (2), 6:3, 6:4.

5.3.2010.
20:15

Ivo Karlović projurio je prvi setom za 33 minute prepustivši svom protivniku samo dva gema. Hrvatski tenisač iskoristio je dvije od tri prilike za obrat i zabio pet aseva za laganih 6:2, no pred kraj drugoga seta počeli problemi za najvišeg igrača na ATP Touru.

Izgledalo je da će odluka pasti u tie-breaku, ali je Nicolas Lapentti je tada došao do prvog breaka u meču, što je ujedno značilo i poravnanje u setovima na 1-1. U trećem nizu oba su tenisača čvrsto držala svoje servise, pa je presudio 13. gem u kojem je puno bolje odigrao Ekvadorac i slavio sa 7:2.

Postalo je jasno da će Div sa Šalate odigrati još jedan maratonski meč u Davis Cupu (James Blake, Radek Stepanek), no srećom, u četvrtom setu je vratio navikama iz prvog te za samo pola sata igre došao do poravnjanja 2-2.

U presudnom setu Karloviću je bio dovoljan jedan break na početku koji je zadržao do kraja te nakon tri sata i 45 minuta upisao prvi poen za Hrvatsku sa 6:2, 5:7, 6:7 (2), 6:3, 6:4.

Najbolji hrvatski tenisač nije imao problema protiv drugog ekvadorskog reketa. Nakon dva sata igre, mladi Međugorac je protiv Giovannija Lapenttija slavio sa 6:4, 6:3, 6:3.

Marin Čilić je pomalo ukočeno počeo drugi meč Davis Cup obračuna Hrvatske i Ekvadora u Varaždinu, ali je Giovanniju Lapenttiju vrlo brzo pokazao da s druge strane mreže stoji član TOP 10 društva najboljih tenisača svijeta.

Jedan break bio je dovoljan za osvajanje prvog seta (6:4), a u nastavku susreta prvi hrvatski reket bio je još uvjerljiviji. Po dva breaka u sljedeća dva seta donijela su mu siguran trijumf sa 6:4, 6:3, 6:3.

Čilić je opalio 10 aseva, realizirao 83 posto poena (34/41) nakon prvog servisa, te je iskoristio pet od čak 13 prilika za obrat. Lapentti je u cijelom meču samo jedanput uzeo servis hrvatskom tenisaču (treći set), ali bolje od časnog poraza nije mogao.

U subotu je na rasporedu dvoboja parova, za Hrvatsku su najavljeni Antonio Veić i Ivan Dodig, dok će za Ekvador, naravno, zaigrati braća Lapentti.