Jug razbio Mladost za osmi naslov prvaka

U odlučujućoj, petoj finalnoj utakmici doigravanja za naslov prvaka Hrvatske vaterpolisti Juga su u Dubrovniku svladali Mladost sa 14:9 te tako po osmi puta osvojili naslov prvaka Hrvatske.

19.6.2010.
21:55

Dubrovnik. Bazenu na Gružu. Gledatelja: 600. Suci: Bianchi i Savarese iz Italije.

JUG: Vićan, Vranješ 1, Bošković 4, S. Sukno 1, Joković, Seman, Marković 1, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 3, Drobac, Obradović 3, Nižić, Šutalo.

MLADOST: Brzica, Živković, Babić 1, Letica, Petković 2 (1), Milaković, Zubčić 1, Martinić, Karač, Muslim 2, Hinić 1, Buljubašić 2, Pavić, Lončar.

PETERCI: Jug 0-0, Mladost 1-1. IGRAČ VIŠE: Jug 8-13, Mladost 7-11. Vaterpolisti Juga zasluženo su osvojili naslov prvaka Hrvatske, jer su u odlučujućoj utakmici na svom bazenu tijekom cijele utakmice bili bolji od gostiju iz Zagreba.

Nakon 2:2 sredinom prve četvrtine Jug je napravio seriju 5-0, pa je sredinom druge četvrtine imao vodstvo 7:2.

Tu prednost jugaši nisu ispuštali, a Mladost je izgubila sve šanse za preokret kad je Muslim početkom treće četvrtine dobio treću isklučujuću osobnu grešku.

U momčadi Juga istaknuo se Miho Bošković sa četiri gola, a odlično je branio Frano Vićan, koji je skupio 9 obrana.

Za Mladost je uspjeh što su uspjeli finalnu seriju dovesti do pete, odlučujuće utakmice, jer Jug ima puno jaču i uigraniju momčad.