Ibričić minirao pobjedu Hajduka!

Pjesnici su silno željeli oteti bodove Splićanima kako bi se odlijepili od dna HNL-a, dok su Bili slavljem htjeli dodatno mobilizirati svoje navijače uoči susreta s Dinamom.

2.4.2010.
22:03

Zagreb je u 23. kolu HNL-a iznenadio Majstore s mora i pet minuta prije kraja utakmice pogotkom Ljubojevića izborio remi 1:1 zahvaljujući gafu ponajboljeg gostujućeg igrača Senijada Ibričića.

Domaćin je već u šestoj minuti najavio Hajduku da mu neće biti lako nakon što je Vugrinec ubacio iz slobodnog udarca, a Jefhton glavom pucao pokraj Subašićevog gola.

Gosti su uzvratili u 11. minuti kada je Cernat iz slobodnjaka s 22 metra zatresao vratnicu, dok se u 24. Anas Sharbini nije proslavio kada je iz prve pucao prema Zagrebovom golu s nekih 12 metara, no nije dobro zahvatio loptu koja je otišla daleko pokraj gola.

Bivši napadač Rijeke je dobru šansu imao i u 34. minuti kada je prošao dva braniča, no bubamara je ponovno nekontrolirano odletjela izvan okvira gola.

Hajduk je u vodstvo stigao u 52. minuti kada je Strinić 'naslagao' nekoliko protivničkih igrača, s lijevog boka se spustio prema domaćem golu i neobranjivo pucao u suprotni kut vratara Škorića.

Domaćin je blizu izjednačenja bio u 66. minuti kada se Abdurahimi sam našao ispred gola gostiju, no Subašić je fenomenalnom reakcijom spasio svoja vrata.

I kada se činilo da će Splićani iz Zagreba odnijeti sva tri boda zakazao je Ibričić koji je u 85. minuti pokušao loptu vratiti svom vrataru, no uposlio je Vugrinca. Subašić je srušio veznjaka Zagreba, no lopta je stigla do Ljubojevića koji je s lakoćom zabio za 1:1.

U drugoj utakmici 23. kola Inter je svladao Međimurje s 2:1. Domaćin je u Zaprešiću poveo preko Palića već u drugoj minuti, izjednačio je Amauri u šestoj, dok je pobjednički gol zabio Babić u 76. minuti.

Bod u Kranjčevićevoj ulici nije donio Hajduku pomak na ljestvici te se i dalje nalazi na petom mjestu sa 39 bodova. Zagreb je na 15. mjestu s 20 bodova. Inter je preskočio Međimurje i sada je na 11. mjestu sa 24 boda, a Međimurje ima dva boda manje. Na vrhu je i dalje Dinamo s 52 boda.