S bolesnim djetetom šest sati čekali pomoć liječnika!

Roditelji su osmogodišnju djevojčicu s temperaturom od 39 stupnjeva doveli na hitan prijem u osječkom KBC-u, te su od 20 sati navečer pa do 2 ujutro čekali na prijem i pregled.

18.2.2011.
15:23
VOYO logo

Od 20 sati pa sve do 2 ujutro u noći između ponedjeljka i utorka trajao je pregled osmogodišnje djevojčice u osječkom Kliničkom bolničkom centru. S temperaturom od 39 stupnjeva roditelji su je doveli na hitan prijam u ambulantu Odjela pedijatrije, gdje je, prema riječima oca Krešimira Radakovića, provela tri i pol sata. No postupak pregleda je, kako kaže, trajao satima.

Najprije su čekali liječnika, zatim vadili krv u laboratoriju pa su sljedećih sat vremena čekali nalaze, da bi nakon toga opet morali ići na pregled. Otac je nakon toga još dva sata proveo u Hitnoj pomoći s bolesnim djetetom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

''Sat vremena nakon što smo sjedili i čekali da nam netko otvori vrata pojavio se neki čovjek, koji je upozorio da se kucati ne smije i zalupio vrata. I kad su se napokon otvorila bili smo deseti na redu, no ono što me ljuti apsurd je da s djetetom na rukama, koje je gotovo u bunilu od temperature, čovjek mora provesti šest sati, i to u ambulantama koje imaju naznaku hitno'', rekao je Radaković.

Smatra kako bi bilo normalno da liječnik-specijalist već nakon pregleda ispiše recept, što bi skratilo dugo čekanje na Odjelu pedijatrije s, ironično kaže, šest na možda tri sata.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Čekanje od šest sati je sasvim normalno

I naposljetku, zaključuje Radaković, po primitku recepta potrebno je otići u najbližu dežurnu ljekarnu, koja se nalazi oko četiri kilometra od bolnice.

''Šest sati čekanja s bolesnim djetetom previše je. Nisam nikakve scene pravio, ali sam kipio od bijesa, jer smatram da ovakav sustav šteti svima nama'', zaključio je Radaković.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Voditelj Službe Hitne pomoći Blaženko Vinković rekao je kako se na recept može čekati i šest sati.

''U Hitnoj pomoći ne možete i ne morate istog trena biti usluženi i dobiti recept. Da je bio kakav hitan slučaj mi imamo nadzor i da se netko srušio, sigurno bi mu se pomoglo. Inače, da radimo poput ostalih hitnih službi mi ne bismo ni boravili u ambulantama, jer smo inače terenska služba'', poručio je Vinković za Glas Slavonije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vezani članci:

arti-201102130025006 arti-201102130221006

Toma
hABAZIN VS. mAGYAR
Versailles
Senorita 89
Brak na prvu
default_cta
Samit
Još jedna runda
Hell's kitchen
Ljubavna zamka
Pevačica
default_cta
Nado
Otok iskušenja
Obiteljske tajne
Brak na prvu Australija
Cijena strasti
default_cta
VOYO logo