NAKON IZOLACIJE 13 HRVATSKIH PSIHOLOGINJA PITA: / 'Recite nam kako ste da bismo znali kako smo svi mi u doba korone'

Image
Foto: RTL / Pixabay
Image
Foto: RTL / Pixabay

'U istraživanje smo krenule iz dva razloga – nas zaista zanima kako su naši sugrađani i sugrađanke, a kad to saznamo možemo im ponuditi ono što znamo najbolje, a to je cijeli niz predavanja,

9.5.2020.
16:23
RTL / Pixabay
VOYO logo

Kako se osjećate, što vas brine, kako se ponašate i o čemu razmišljate tijekom i nakon pandemije koronavirusa - pitanja su na koja odgovore traži 13 profesorica, asistentica i suradnica Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (Covidovih 13). Kroz istraživanje psihičkih posljedica pandemije koronavirusa uz pomoć svojih sugrađanki i sugrađana žele saznati: Kako smo svi mi - pišu Vijesti.hr.

"Otkad je sve ovo počelo, dogodilo su nam se velike stvari, veliki stresovi kao što je pandemija, kao što je potres, ali i neke male stvari kao što je nedostatak frizera, činjenica da moramo stalno biti sa svojim ukućanima, da moramo raditi online, da nam djeca idu u online školu - sve su to veliki izvori stresa'', objasnila je klinička psihologinja Nataša Jokić-Begić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
PSIHOLOGINJA OTKRIVA: /

Kako preživjeti karantenu, stres i traumu, odbaciti naopaku metodu tješenja i prihvatiti da smo slabi

Toliko toga se promijenilo u samo nekoliko dana

"Bavim se organizacijskom psihologijom već 13 godina. NIsam ni sanjala da bi se naši poslovi mogli toliko promijeniti u samo nekoliko dana", dodaje Darja Maslić Seršić čije je područje psihologija rada.

"U istraživanje smo krenule iz dva razloga – nas zaista zanima kako su naši sugrađani i sugrađanke, a kad to saznamo možemo im ponuditi ono što znamo najbolje, a to je cijeli niz predavanja, strategija, radionica i načina kako da im bude bolje", istaknula je Anita Lauri Kurajlija koja se bavi kliničkom i zdravstvenom psihologijom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Covidovih 13 čine još i Ivana Hromatko - biološka i evolucijska psihologija; Tanja Jurin - klinička psihologija i psihologija seksualnosti; Željka Kamenov i Jasmina Mehulić - socijalna psihologija; Gordana Keresteš i Gordana Kuterovac Jagodić - razvojna psihologija; Una Mikac – psihometrija; Claire Sangster Jokić – psihologija svakodnevnih aktivnosti; Meri Tadinac – biološka i evolucijska psihologija te Jasmina Tomas – psihologija rada i organizacijska psihologija.

'Pomozite nam da saznamo kako smo svi mi'

Pozivaju sve da se uključe u istraživanje jer im je važno sudjelovanje što većeg broja ljudi pa tako žele čuti kako su studenti i studentice, umirovljenici i umirovljenice, zaposleni i nezaposleni, naročito oni koji su izgubili posao zbog mjera poduzetih uslijed epidemije koronavirusa. Psihologinje žele znati i kako je biti roditelj u doba korone te naglašavaju da je važno da u istraživanju sudjeluju i djeca te zahvaljuju svima koji će im pomoći.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naime, nakon što ispunite uvodni zajednički dio istraživanja, ovisno o vašim životinim ulogama nude se personalizirani dijelovi istraživanja u kojem možete napraviti inventuru svojih osjećaja i razmišljanja. Sudjelovanje u istraživanju je dobrovoljno, a povjerljivost informacija u istraživanju je zajamčena. Podaci će biti čuvani u skladu s Etičkim kodeksom psihološke djelatnosti i Etičkim kodeksom istraživanja s djecom.

''Odgovori će nama pomoći da bolje razumijemo vaša iskustva i da dobijemo smjernice za rad s onima koji će smatrati da im je potrebna stručna psihološka pomoć. Vi ćete nama pomoći da znamo kako ste, da vas bolje razumijemo, pomoći ćete i znanosti i struci, a mi ćemo vama prenijeti svoje znanje i već će vam sama anketa pomoći da napravite inventuru i ponuditi vam smjernice'', objašnjavaju psihologinje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Brave
Senorita 89
Versailles
Brak na prvu
Samit
default_cta
Tajne vinove loze
Hell's kitchen
Ljubavna zamka
Pevačica
Brak na prvu Australija
default_cta
Pirata i kapitano
Obiteljske tajne
Otok iskušenja
Cijena strasti
VOYO logo