Hrvatska ušla u Prvu ligu

Hrvatska atletska reprezentacija osvojila je drugo mjesto na natjecanju Druge lige Europskog ekipnog prvenstva u Beogradu, te se plasirala u Prvu ligu zajedno s pobjednicima Švicarcima.

20.6.2010.
21:31

Nakon prvoga dana Hrvatska i Švicarska su imale po 97 bodova, a na kraju su Švicarci osvojili 207, a hrvatski predstavnici 200, no još uvijek 6.5 bodova više od Austrije, što garantira ulazak u viši, ukupno drugi razred europske ekipne atletike.

Drugoga dana natjecanja hrvatska atletika je u Beogradu došla do pet pobjeda. Očekivano je visu pobijedila Blanka Vlašić s preskočenih 194 centimetra, Sandra Perković je bila najbolja u kugli s 15.57 metara, Jurica Grabušić na 110 prepone (13.67), Maja Golub na 100 metara (12.02) i Roland Varga u disku (62.24).

Druga mjesta pripala su Goranu Pekiću na 100 metara s rezultatom 10.75 sekundi, Stipi Žuniću u koplju (72.59 metara) i ženskoj štafeti 4x400 metara, dok su treća mjesta osvajali Sandra Parlov na 200 metara (24.46) i Ivana Brkljačić, koja se samo za ovo natjecanje "vratila iz mirovine" i u kladivu bila treća s 61.42 metara.