Hrvati u 20 minuta razbili sunarodnjake!

21.8.2010.
20:15

Köln je pred svojim navijačima poveo golom slovenskog napadača Milivoja Novaković već u osmoj minuti, ali gosti iz Kaiserslauterna su u drugom poluvremenu napravili veliki preokret.

Trenera domaćeg sastava Zvonimira Soldu, te mladog hrvatskog reprezentativca Matu Jajala, koji za Köln odradio svih 90 minuta, u poraz su na startu Bundeslige gurnuli upravo njihovi 'zemljaci'.

Strijelci za goste bili su hrvatski nogometaši Srđan Lakić (70, 84) i Ivo Iličević (88), no treba dodati da je Köln praktički cijeli susret igrao s igračem manje jer je Youssef Mohamad pocrvenio već u 87 sekundi utakmice zbog prekršaja na Lakiću.

Libanonac je tako postao vlasnik najbrže dobivenog crvenog kartona u njemačkom prvenstvu. Dosadašnji rekorder bio je Austrijanac Andreas Ivanschitz, član Mainza, koji je u susret protiv Nürnberga isključen u 101 sekundi susreta.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i TSG Hoffenheim, koji je pobijedio Werder sa 4:1, a Josip Šimunić je odradio svih 90 minuta za pobjedničku momčad.

Strijelci za domaći sastav bili su Demba Ba (20), Peniel Kokou Mlapa (37), Vedad Ibišević (41) i Sejad Salihović (43), dok je gol za momčad iz Bremena zabio Torsten Frings u trećoj minuti iz jedanaesterca.

Köln - Kaiserslautern 1:3 (Novaković 8 / Lakić 70, 84, Iličević 88)

Hoffenheim - Werder 4:1 (Ba 20, Mlapa 37, Ibišević 41, Salihović 43 / Frings 3-11m)

Freiburg - St Pauli 1:3 (Cisse 78 / Boll 83, Pasu 89, Bartels 90)

Borussia M. - Nürnberg 1:1 (Idrissou 31 / Hegeler 15)

Hannover 96 - Eintracht 2:1 (Rausch 21, Konan 75 / Kohler 75)