Vatreni i remijem Italiji dali vrlo bolan 'šamar'!

Talijani su remijem protiv Hrvatske došli do najgoreg niza u povijesti svojih nastupa na velikim natjecanjima.

15.6.2012.
8:28

Cijenjeni talijanski nogometni stručnjak Arrigo Sacchi u komentaru utakmice Italija i Hrvatske za Al Jazeeru Sports prvo poluvrijeme Azzurra proglasio je jednim od najboljih u povijesti.

Sacchi, koji je kao izbornik odveo Talijane do finala Svjetskog prvenstva 1994. godine u Sjedinjenim Državama, oduševljen je igrom izabranika Cesarea Prandellija u prvih 45 minuta susreta s Hrvatskom. "Prvo poluvrijeme bilo je jedno od najboljih koje je talijanska reprezentacija odigrala u svojoj povijesti. Obrana je bila na visini zadatka, a napadački stil igre vršio je veliki pritisak na protivnika. Nažalost, taj pritisak nije potrajao u nastavku, pa su se Hrvati vratili u utakmicu i na kraju gurnuli Italiju korak unatrag", komentirao je Sacchi.

http://videa.hu/flvplayer.swf?v=p2KzIA0CeLpBxQEe Dodajmo ovome i da su Talijani remijem protiv Hrvatske došli do najgoreg niza u povijesti svojih nastupa na velikim natjecanjima. Nisu dobili niti jednu od zadnjih šest utakmica na europskim i svjetskim prvenstvima, ubilježivši u tom periodu pet remija i jedan poraz. Na posljednjem SP-u u Južnoafričkoj Republici također su ubilježili dva identična 1:1 remija u prva dva kola, da bi u zadnjem kolu izgubili od Slovačke 3:2.