Hrvat od 8 milijuna eura se proslavio!

U velikom derbiju 18. kola francuskog prvenstva Marseille i Lyon su na Velodromeu odigrali bez pobjednika (1:1).

20.12.2010.
12:40

Dugo je vremena najugledniji francuski L'Equipe 'derao' po Dejanu Lovrenu. Bivši igrač Dinama je od samog dolaska na Gerland bio 'na tapeti' jednog od najutjecajnijih sportskih listova u Europi, čak i kada bi pružio odličnu partiju.

arti-201011090567006Kamen spoticanja, odnosno razlog žestokih kritika bila je cijena od gotovo 10 milijuna eura (8 milijuna + bonusi) koju je predsjednik Lyona Jean-Michel Aulas platio Zdravku Mamiću, što je po mišljenju L'Equipeovih komentatora bilo previše za "jednog prosječnog igrača".

Zbog toga je svaki Lovrenov nastup bio pod povećalom, a čak i kada nije bio kriv za poraz ili pogodak, hrvatski reprezentativac je bio – 'kriv'. U jednom trenutku je i 21-godišnjaku rođenom u Zenici prekipjelo, pa je novinare L'Equipea zapitao zašto mu to rade.

arti-201011030084006Čini se da u posljednje vrijeme ipak pušu neki novi vjetrovi na relaciji ovih dviju 'zaraćenih strana', a Lovren je svojim posljednjim igrama zaslužio respekt najuglednijeg francuskog sportskog lista.

U velikom derbiju 18. kola na Velodromeu je čak proglašen igračem utakmice. Poveli su gosti s Gerlanda pogotkom Lisandra Lopeza u 35. minuti, da bi za domaćine u drugom poluvremenu izjednačio Mathieu Valbuena (53).

Jedini igrač koji je od L'Equipea dobio sedmicu bio je upravo Dejan Lovren. Ocjenu niže kod Lyona zaradili su Réveillère, Makoun, strijelac Lopez i njegov napadački kolega Gomis.

Šestica je, pak, bila najviša ocjena u redovima Marseillea, a dobili su je vratar Mandanda, Benoit Cheyrou, također strijelac Valbuena te Ayewu.