Hajduk prokockao 2:0 protiv Austrije!

Iako su protiv trećeplasirane momčadi austrijske lige uvjeljivo vodili, Rejini igrači nisu u trećoj utakmici u Marbelli uspjeli doći do pobjede.

29.1.2010.
21:51

arti-201001260670006Baš kao što su se u prve dvije utakmice na španjolskim pripremama uspješno spašavali poraza, isto se igračima Hajduka dogodilo i protiv bečke Austrije, istina, u jako šarenom sastavu.

Nakon odličnih 2:0 u prvih pola sata igre, primili su zaredom tri gola i na kraju u zadnjim minutama uspjeli izvući 3:3. Utakmica preokreta započela je odlično za splitsku momčad. Već u 2. minuti Ante Vukušić je zabio za vodstvo, a potom u 32. povisio na 2:0.

arti-201001200731006Međutim, bečka je momčad djelovala puno opasnije što se uskoro vidjelo i na semaforu. Dos Santos, Diiamang i Sulimani su s tri ekspresna gola šokirali Splićane i tek kad je u igru ušao dvojac Oremuš - Tomasov, uspjeli se nekako otrhvati stisku Austrijanaca.

U zadnjih desetak minuta Hajduk je napadao i tražio izjednačenje, koje je stiglo u 89. minuti. Andrić je iščeprkao jednu loptu na rubu šesnaesterca, ona se odbila do Tomasova, a mladi Zadranin pogađa za konačnih 3:3.

arti-201001250664006Dobro je što je trener Edoardo Reja u ovoj utakmici isprobao veliki broj igrača, a zabrinjava i dalje slaba forma Anasa Sharbinija te kronični nedostatak snage Florina Cernata. Raduje, pak, i dobra igra Tomasova i Oremuša, te 17-godišnjeg napadača Marka Livaje koji je iskoristio ponuđenu šansu i nametnuo se talijanskom treneru.

Reja će za eksperimentiranje u Marbelli imati još dvije utakmice.