Gotovo je! Paragvaj slavio u ruletu 11-eraca!

Paragvaj i Japan će u Pretoriji odigrati prvi međusobni susret na svjetskim prvenstvima.

29.6.2010.
17:54

Tshwane/Pretoria. Stadion Loftus Versfeld. Sudac: Frank De Bleeckere (Belgija). Jedanaesterci: 1:0 - Barreto, 1:1 - Endo, 2:1 - Barrios, 2:2 - Hasebe, 3:2 - Riveros, 3:2 - Komano - greda, 4:2 - Valdez, 4:3 - Honda, 5:3 - Cardozo PARAGVAJ: Villar - Bonet, Da Silva, Alcaraz, Morel - Vera, Ortigoza (Barreto, 75), Riveros - Santa Cruz (Cardozo, 94), Barrios, Benitez (Valdez, 60). JAPAN: Kawashima - Komano, Nakazawa, Tulio, Nagamoto - Hasebe, Matsui (Okazaki, 65), Abe (Nakamura, 81), Endo, Okubo (Tamada, 106) - Honda. Kraj utakmice, odluka je pala nakon jedanaesteraca! Paragvaj je zabio iz svih pet pokušaja, dok je kod Japanaca promašio Komano. Konačni rezultat 5:3.

118' - Prvi karton kod Paragvaja zaradio je Riveros.

116' - Dobra prilika za Japan, no u izglednoj situaciji lopta nije došla do Tanake - loše ga je pokušao progirati Okazaki i prilika je otišla u nepovrat.

114' - Endo je zaradio žuti karton i neće igrati u četvrtfinalu ukoliko Japan izbori prolaz.

113' - Prilika za Japance, Tulio je glavom pucao pokraj gola.

106' - Tamada je ušao u igru umjesto Okuba.

Kraj prvog produžetka. Još 15 minuta do eventualnih jedanaesteraca.

99' - Honda tuče iz slobodnjaka, no brani Villar. Na drugoj strani Barreto je prebacio vrata Japana iz velike blizine.

98' - Veliki nalet Paragvajca. Nekoliko puta su gurali loptu u peterac, te uputili dva udarca koja je skinuo Kawashima. Među njima je bio i pokušaj Valdeza sa svega pet, šest metara.

94' - Posljednja izmjena kod Paragvaja. Iz igre je izašao Santa Cruz, a na terenu je Cardozo.

92' - Prva prilika u produžecima pripala je Japanu. Okazaki je nakon kornera tukao glavom pokraj vrata.

Isteklo je 90 minuta utakmice, još uvijek nema golova, kao ni pobjednika. Odluka o prolazu past će u produžetku ili nakon 11-eraca.

90+3' - Žuti karton za ponajboljeg igrača Japana Hondu.

81' - Izmjena i kod Japana. Nakamura je na terenu, izašao je Abe.

75' - Barreto je u igri, izašao je Ortigoza.

72' - Nagatomo je zaradio žuti karton zbog preoštrog starta.

68' - Kako utakmica lagano odmiče kraju, sve miriši na produžetke. Momčadi teško stvaraju prave šanse, i 0:0 nakon 90 minuta čini se kao vrlo izgledna opcija.

65' - Izmjena i kod Japana, ušao je Okazaki, izašao Matsui.

60' - Prva izmjena na utakmici - Valdez je ušao umjesto Beniteza.

58' - Matsui je prvi igrač na utakmici koji je zaradio javnu opomenu. Nakon jednog prekida Paragvajaca, glavom je tukao Riveros - a obranio Kawashima.

55' - I drugo poluvrijeme je počelo u stilu prvog. Malo pravih prilika, sve se svodi na veliku borbu na sredini terena.

50' - Velika šansa za Paragvaj. Ortigoza se probio sve do peterca Japana, no zatim se spetljao i upropastio dobru prigodu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena! Borbena utakimca u kojoj momčadi nisu pokazale previše, no obje reprezentacije imale su po jednu odličnu šansu za vodstvo - greda Matsuija, i zicer Barriosa kojeg je skinuo Kawashima.

39' - Evo i Honde u akciji, no njegov udarac s ruba 16-erca bio je zamalo neprecizan. Japan sve opasniji u završnici prvog poluvremena.

31' - Uzvraća na drugoj strani Tulio, no njegov udarac zaustavio je paragvajski vratar Villar.

28' - Nova dobra prilika za Južnoamerikance. Nakon kornera, lopta se odbila do Santa Cruza, koji s desetak metara, kroz veliku gužvu, tuče pored gola.

22' - Nakon što se Japan obranio, malo je nedostajalo da dođu i do vodstva. Matsui je raspalio sa dvadesetak metara, no lopta se zaustavila na gredi.

20' - Ništa se praktički nije događalo više od deset minuta, a onda je sjevnula brza polukontra Paragvaja u kojoj je Lucas Barrios bio u stopostotnoj šansi - no, obranio je to Kawashima.

7' - Santa Cruz je centrirao u šesnaesterac, a Benitez i Riveros nisu uspijeli uputiti šut na gol, već su se međusobno sudarili.

3' - Prva prilika Japana, no udarac Komana bio je lak plijen za Villara.

1' - Počela je utakmica u Pretoriji.

NAJAVAarti-201006290380006Na papiru bi lagani favorit trebao biti Paragvaj koji je bez poraza stigao u osminu finala, uz dva remija i pobjedu nad Slovačkom. Japan su igrali promjenjivo u svojoj skupini E, upisali su pobjedu, remi i poraz, ali su najbolju partiju pružili kada je bilo najpotrebnije.

arti-201006240606006Keisuke Honda i suigrači su zahvaljujući sjajnim slobodnjacima pobijedili su Dansku (3:1) i prvi put na stranom tlu izborili drugi krug SP-a. Uoči obračuna s Paragvajom nemaju problema s ozljedama ili kartonima, pa će momčad izbornika Okade opet voziti Hondin pogon.

Iako nikada nisu međusobno igrali na svjetskim prvenstvima, Paragvaj i Japan su šest puta odmjeravali snage u prijateljskim ogledima. Albiroja je slavila dvaput, tri su utakmice završile remijem, dok je azijska reprezentacija ostvarila jedan trijumf, i to u njihovom posljednjem susretu 2003. godine.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT