Gotovo je! Hajduk slomio Dinamo i ostvario podvig za pamćenje!

Nogometaši Dinama iz Bukurešta, odnosno njihov trener Ioan Andone tvrdi kako su oni već prošli dalje. 'Mi smo se praktički već kvalificirali u Bukureštu.

5.8.2010.
13:14

Uzvratna utakmica 3. pretkola Europske lige Split. Stadion Poljud. Sudac: Carlos Xistra (Portugal). Strijelac: 1:0 - Vukušić (12), 2:0 - Brkljača (22), 3:0 - Tomasov (38). HAJDUK: Subašić, Buljat, Strinić, Maloča, Oremuš, Andrić, Brkljača (Trebotić, 70), Tomasov (Režić, 77), Vukušić (Vejić, 89), Ibričić, An. Sharbini. DINAMO B.: Curca, Pulhac, Moti (An. Cristea, 61), Kone, Niculae, Ganea, Ad. Cristea, Torje (Munteanu, 70), Scarlatache, N'Doye, Garat (Homei, 28). Prva utakmica: Dinamo Bukurešt - Hajduk 3:1Kraj utakmice! Hajduk je sjajnim prvim poluvremenom izborio prolaz u sljedeći krug Europske lige. Bili su na krilima Vukušića, Brkljače i Tomasova već nakon 38 minuta ostvarili visoku prednost od 3:0 i uspjeli je sačuvati do kraja.

DRUGO POLUVRIJEME90+1' - Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade. Zaprijetio je Kone iz daljine, ali lopta je otišla daleko od Subašićevih vrata.

89' - Posljednja izmjena kod Hajduka. Iz igre izlazi i treći strijelac Vukušić, a posljednje minute dobiva Vejić.

86' - Homei je dobio žuti karton zbog prekršaja na Anasu Sharbiniju.

82' - Subašić je potpuno nepotrebno zaradio javnu opomenu.

80' - Andrei Cristea opet prijeti, no ni ovog puta nije pogodio okvir splitskog gola.

77' - Nova izmjena kod Bilih. Iz igre izlazi strijelac Tomasov, a umjesto njega na travnjaku je Režić.

74' - N'Doye je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Ibričiću kojeg je zaustavio u kontri.

70' - Prva izmjena kod Hajduka. Iz igre izlazi strijelac Brkljača, a umjesto njega ušao je Trebotić. I Dinamo radi promjenu, izašao je Torje, a ušao Munteanu.

65' - Sjajan pokušaj Ibričića s 30 metara iskosa, a Curca vadi iz samih rašlji. Najbolja prilika Splićana u nastavku.

61' - Nova izmjena u sastavu gostiju. Ušao je Andrei Cristea, a izašao Moti.

59' - Nova opasnost pred vratima Hajduka, srećom i ovog puta igrači Dinama nisu bili precizni.

57' - Cristea je opasno tukao, lopta je prohujala uz samu vratnicu. Hajduk se rano zatvorio i Rumunji su sve opasniji.

50' - Dobra prilika za Rumunje, tukao je Torje s ruba 16-erca, a Subašić vrlo dobro reagirao i spasio svoja vrata. Dinamo je puno ofanzivnije krenuo u drugom poluvremenu, što je i razumljivo.

49' - Prvi pokušaj Hajduka u nastavku. Tukao je Anas Sharbini - visoko preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema novih promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena. Hajduk ima sjajan rezultat i kartu u džepu za plasman u sljedeći krug. Rumunjski vratar triput je pao, a zabili su Vukušić, Brkljača i Tomasov.

PRVO POLUVRIJEME43' - Udarac Niculaea s 20-ak metara, Subašić hvata uz male probleme.

42' - Ibričić je zaradio žuti karton zbog prekršaja. Čudna odluka portugalskog suca, jer je igrač Bilih bio pod prekršajem, a Xistra je sudio kontra faul.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

38' - Splićani su zabili i treći gol! Sve je sam napravio Tomasov, koji se oslobodio čuvara, pa majstorski odapeo s 20 metara i pogodio uz samu vratnicu rumunjskog gola!

34' - Adrian Cristea je zaradio prvi karton zbog prekršaja na Striniću.

29' - Odličan udarac Tomasova s 25 metara, lopta prolazi malo pokraj vratnice.

28' - Rumunji već rade prvu izmjenu. Izlazi Garat, a umjesto njega na terenu je Homei.

22' - Anas Sharbini je probio desnu stranu, vratio povratnu loptu u sredinu na koju je natrčao Brkljača i iz prve svladao rumunjskog vratar prizemnim udarcem. Golman Dinama nije baš najbolje reagirao. Hajduk je nakon samo 22 minute ostvario rezultat s kojim prolazi dalje!

18' - Ibričić je ubacio neugodnu loptu u peterac Dinama, lopta je prošla kroz šumu nogu ravno pred Curcu, koji s puno muke zaustavlja centaršut Ibre.

12' - Gol za Hajduk!Tomasov je dao sjajnu loptu Vukušiću koji je majstorski pogodio prvi kut rumunjskog vratara s ruba 16-erca. Poljudom se ori pjesma Torcide.

10' - Prva prilika za Rumunje, tukao je glavom Torje, no otišlo je to nekoliko metara od Subašićevih vrata.

6' - Hajduk pokušava napasti, ali Rumunji zasad odlično zatvaraju sve prilaze svojim vratima.

1' - Počela je utakmica na odlično ispunjenom Poljudu. Prema procijenama oko 25.000 navijača okupilo se na tribinama i napravilo sjajnu atmosferu.

NAJAVARumunjski su nogometaši puni samopouzdanja stigli u Split. Temelje ga na visokoj 3:1 pobjedi u prvom susretu u Bukureštu gdje su iskoristili sve slabost Hajduka i stekli veliki kapital uoči poljudskog sraza. Iako je zadržao mrvicu rezerve, trener Dinama Ioan Andone je gotovo siguran da je njegova momčad već u 4. pretkolu Europa lige.

"Mi smo se već praktički kvalificirali u Bukureštu i sad ćemo tu pokušati to isto. Utakmica će biti drukčija zato što sam uvjeren da su u Hajduku shvatili koliko vrijedimo. Sigurno će mijenjati strategiju, očekujem ih u formaciji u kojoj su zaigrali protiv Dinama iz Zagreba", izjavio je rumunjski strateg, čija se momčad u Splitu neće braniti, piše DalmacijaNEWS.

"Očekujem tešku utakmicu u kojoj se ne želimo braniti, a isto tako ni primiti pogodak. Igrat ćemo u nešto drukčijoj formaciji no u Bukureštu, ali razlika od dva pogotka nam svejedno ne daje prostora za opuštenje. Spremni smo za produžetke, ali nadam se da do toga neće ni doći", dodao je Andone, koji će u sastav gurnuti 'prodanog' Cristiana Pulhaca.

Lijevi bočni Dinama će za nekoliko dana i službeno postati igrač španjolskog Herculesa, no motivacije u susretu s Hajdukom neće mu nedostajati, pa trener gostujuće momčadi ne vidi nikakav problem.

arti-201008030462006S druge strane, pred Splićanima je težak zadatak, a evenutalan prolazak u sljedeću rundi, ako je suditi prema dojmu iz Bukurešta, bio bi ravan senzaciji. Stanko Poklepović je iskusan trener i neće bezglavo juriti zaostatak jer bi samo jedan gol u Hajdukovoj mreži bio koban.

No, Špaco pred domaćom publikom mora postaviti napadačku igru, a hoće li imati raspoložene strijelce, vidjet ćemo večeras od 20.30 sati. Prijenos utakmice je na ovoga puta na HTV 2.