Genijalni Ronaldinho oduševio San Siro!

Brazilski majstor je već u prvom susretu talijanskog prvenstva pokazao kako ovoga ljeta nije samo tulumario.

30.8.2010.
16:42

Na otvaranju talijanskog prvenstva golove za Milan postigli su Alexandre Pato (16, 26), Thiago Silva (28) i Pippo Inzaghi (90), no najviše pljeska je pobrao Ronaldinho te novo pojačanje iz Barcelone – Zlatan Ibrahimović.

Ronny je asistirao za dva pogotka (Pato, Thiago Silva), no odigrao je i vrhunski poteza koji su bacili u delirij gledatelje na San Siru.

Juventus je neočekivano izgubio na gostovanju kod Barija 0:1, a gol odluke zabio je Massimo Donati (43).

U derbiju kola Fiorentina i Napoli su odigrali 1:1. Gosti su poveli golom Edsona Cavanija u 7. minuti, a izjednačio je Gaetano D'Agostino (49).

Obje momčadi su utakmicu završile sa po deset igrača. Violama je isključen Juan Vargas u 67. minuti, a gostima Manuele Blasi pet minuta kasnije.

Aktualni prvak Inter će utakmicu prvog kola protiv Bologne odraditi u ponedjeljak.

Bari - Juventus 1:0 (Donati 43)

Milan - Lecce 4:0 (Pato 16, 26, Thiago Silva 28, Inzaghi 90)

Fiorentina - Napoli 1:1 (D'Agostino 49 / Cavani 7)

Sampdoria - Lazio 2:0 (Cassano 60-11m, Guberti 71)

Chievo - Catania 2:1 (Moscardelli 14, Pellissier 83-11m / Ricchiuti 22)

Palermo - Cagliari 0:0

Parma - Brescia 2:0 (Bojinov 10, Morrone 45)

Roma - Cesena 0:0