Evo što je o svemu rekao i Ivano Balić!

Hrvatska je na SP-u na kraju osvojila 5. mjesto nakon dramatične bitke s Islandom.

29.1.2011.
18:24

arti-201101280812006Kauboji su na kraju u za njih posljednjoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj s tijesnih 34:33 (14:16) svladali Islanđane i zauzeli u konačnici 5. mjesto. Jedan od najboljih hrvatskih rukometaša, Ivano Balić, često je bio u centru pozornosti na ovom turniru, a mnogi su ga 'obilježili' kao jednog od glavnih krivaca za rezultatski (ne)uspjeh u Švedskoj. Uoči dvoboja s Islandom Balić je progovorio o svim nedaćama s kojima se reprezentacija često susretala na ovom prvenstvu.

arti-201101280879006Ipak, iz tabora hrvatske reprezentacije i dalje tvrde kako je plasman na Olimpijske igre bio glavni cilj - te kako u konačnici peto mjesto nije razočaravajuće.

arti-201101280746006Dio krivice na sebe je preuzeo i Vlado Šola, koji je izjavio kako je on zajedno s izbornikom Slavkom Golužom birao vratare za SP, koji su u konačnici podbacili i bili među najlošijim golmanima na turniru.

"Jedino dobro jest do da su naši vratari svoje crne dane ispucali na ovom prvenstvu. Takvo što se, vjerujem, nikad više neće dogoditi", zaključio je Šola.