Drama u Areni: Cibona protiv Partizana za titulu

Vukovi su u polufinalu protiv Olimpije teže od očekivanog slavili sa 78:73 te će se u nedjelju s Beograđanima pred svojim navijačima boriti za prvi naslov prvaka regionalne lige.

24.4.2010.
0:21

U prvom polufinalu završnog turnira NLB lige u zagrebačkoj Areni Partizan je svladao Hemofarm iz Vršca sa 72:67 (40:34), dok je Cibona bila bolja od ljubljanske Union Olimpije sa 78:73 (48:44).

Vukovi su teže od očekivanoga došli do pobjede protiv desetkovane Olimpije, koja je u Zagreb došla sa svega devet igrača. Nakon izjednačenog prvoga dijela, Cibona je treću četvrtinu dobila s 18:8 i s vodstvom 66:52 činilo se da je otpor slovenskog prvaka slomljen.

No, Olimpija se uspjela vratiti i tri minute prije kraja istopila vodstvo Cibone na 71:69. Susret je pred 10 tisuća navijača riješio Vedran Vukušić s pogođenim šutem i dodatnim bacanjem, a pobjedu je potvrdio ponajbolji igrač domaćina Lamont Gordon, koji je zabio 23 koša i imao sedam skokova.

Vukušić je dodao 14 poena, dok je Marko Tomas zabio 12 koševa. Kod Ljubljančana je najviše zabio Jaka Klobučar (19), Vlado Ilijevski je dodao 14, a Sašo Ožbolt 12 poena.

Cibona će u nedjelju u finalu u 17.15 sati tražiti svoj prvi NLB naslov, a Partizan četvrti uzastopni.