Bryant spasio Lakerse od Jazza

Najbolji igrač Lakersa je ubacio 11 od ukupno 31 poena u posljednje četiri minute prve utakmice polufinala doigravanja na Zapadu te je odveo svoju momčad do trijumfa nad Utah Jazzom sa 104:99.

3.5.2010.
13:30

Kobe Bryant je pogodio 12 od 19 šuteva iz igre te svih sedam slobodnih bacanja za 31 minuti na parketu. Španjolac Pau Gasol je dodao 25 koševa, uz 12 skokova i pet blokada za Lakerse, koji su vodili 14 koševa u prvom poluvremenu i imali vodstvo od sedam razlike na početku posljednje četvrtine.

Ali dok su se Gasol i Bryant odmarali na klupi, vodstvo Lakersa od 82:75 se istopilo na samo jedan koš. Jazzeri su preuzeli konce utakmice i došli do vodstva 93:89 zahvaljujući polaganju Wesleyja Matthewsa 4:10 minute prije kraja. Tada se vratio Bryant i svojom serijom 11:2 donio je domaćinima vodstvo od 100:95 samo 22.6 sekunde prije kraja dvoboja.

Deron Williams je zabio 24 poena uz osam asistencija, a Carlos Boozer je utakmicu završio sa 18 koševa i 12 skokova za Utah Jazz, koji je izgubio 15 utakmica zaredom u Staples Centru.

Atlanta Hawksi su u zadnjoj utakmici prvog kruga doigravanja svladali Milwaukee Buckse sa 95:74 te došli do četvrte pobjede i plasirali se u polufinale Istoka. Jamal Crawford je postigao 22 poena, dok je Al Horford dodao 16 koševa i 15 skokova za pobjednike.

Josh Smith i Mike Bibby su zabili svaki po 15 koševa za Hawkse koji su vodili u poluvremenu 53:40, a onda povećali prednost na 24 razlike prema kraja utakmice. Brandon Jennings je utakmicu završio sa 15 koševa, dok su Luc Richard Mbah i Ersan Ilyasova zabili svaki po 13 koševa za Milwaukee.

Trećeplasirani Hawksi će tako u drugom krugu igrati protiv odmorenog drugoplasiranog Orlando Magica u konferencijskom polufinalu počevši od utorka.