Boston dostigao LeBronove Cavse

Rajon Rondo imao je u nedjelju svoju večer u susretu protiv Cleveland Cavaliersa koju su njegovi Boston Celticsi dobili 97:87 i izjednačili ukupan rezultat u seriji na 2-2.

10.5.2010.
14:22

Rondo je zabio 29 koševa uz 18 skokova i 13 asistencija, Kevin Garnett i Ray Allen su zabili svaki po 18 poena, dok je Tony Allen ubacio 15 za Celticse koji su se oporavili od najtežeg poraza u doigravanju ikada (124:95).

LeBron James je zabio 22 koša uz devet skokova i osam asistencija, dok je Shaquille O'Neal dodao 17 poena za Cavalierse.

Uz Ronda, koji je vodio show sa 18 koševa i osam asistencija, Celticsi su na poluvremenu imali prednost 54:45. Razlika je narasla na 11 koševa u trećoj četvrtini, ali su se Cavsi približili na 74:72 do zadnje četvrtine.

Celticsi su tada zabili deset koševa zaredom za prednost od 84:72. Rondo je započeo seriju, slijedio ga je Glen Davis s dva koša, a zatim i Tony Allen s još dva.

Cavsi su nakon toga došli do 88:85, ali je Rondo dodao loptu za pogodak Paulu Pierceu. Također je uhvatio Garnettov promašaj i vratio loptu u koš za 92:85, 1:34 minutu do kraja.

Peta utakmica igra se u Clevelandu u utorak navečer.

Phoenix Sunsi su osigurali konferencijsko finale pobjedom nad San Antonio Spursima 107:101 te čekaju pobjednika polufinala između Lakersa i Utah Jazza.

Amare Stoudemire je postigao 29 poena, Nash je dodao pola od ukupno 20 u zadnjoj četvrtini iako je igrao s otečenim desnim okom jer je na sredini treće četvrtine dobio udarac laktom od Tima Duncana, zbog čega je zaradio šest šavova i vratio se na teren na početku zadnje četvrtine. Nash i Stoudemire su razradili taktiku 'pick and roll' do savršenstva.

Stoudemire je u zadnjoj četvrtini zabio 12 poena, a Nash je dodao pet od ukupno devet asistencija koliko ih je imao na kraju utakmice.

Tony Parker je postigao 22 koša, Tim Duncan i George Hill po 17 svaki, dok je Manu Ginobili završio sa 15 i devet asistencija za Spurse.

Rezultati:

Istočna konferencija Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 97:87 (ukupni rezultat 2-2)

Zapadna konferencija San Antonio Spurs - Phoenix Suns 101:107 (Phoenix je pobijedio 4-0)