Bayern preuzeo vrh Bundeslige!

Na otvaranju drugog dijela njemačkog prvenstva Bavarci su na svojoj Allianz Areni pred 69.000 gledatelja pobijedili Hoffenheim s 2:0, a u dvoboju su nastupila trojica hrvatskih reprezentativaca.

16.1.2010.
0:46

Pogotke za Bavarce postigli su Martin Demichelis (35) i Miroslav Klose (86).

U Bayernovim redovima Ivica Olić je igrao do 63. minute kada je umjesto njega ušao Klose, dok je Danijel Pranjić dobio priliku u zadnjih 13 minuta. Josip Šimunić je odigrao svih 90 minuta u gostujućim redovima, a u 81. minuti je dobio žuti karton.

Ovom pobjedom Bayern je preuzeo vodeću poziciju na ljestvici sa 36 bodova. Jedan bod manje, ali i utakmicu manje ima Bayer na drugom mjestu, dok je na trećoj poziciji Schalke sa 34 boda. Hoffenheim je na sedmom mjestu.

Ovom utakmicom nastavlja se drugi dio njemačkog prvenstva, a u subotu i nedjelju na rasporedu su utakmice 18. kola.