Aston Villa golijadom u polufinale FA Cup

Nogometaši Aston Ville plasirali su se u polufinale engleskog FA Kupa zahvaljujući 4:2 (0:2) pobjedi na gostovanju protiv Readinga u četvrtfinalu. Briljirao je autor hattricka John Carew.

7.3.2010.
19:38

Domaći drugoligaš je nakon prvoga poluvremena vodio sa 2:0 pogocima dvostrukog strijelca Shanea Longa (27, 42), ali gosti iz Birminghama su za samo 10 minuta na početku drugoga poluvremena preokrenuli rezultat.

Autor gostujućeg blitzkriega bili su Ashley Young (47) te dvostruki strijelac Johna Carewa (51, 57). Konačnih 4:2 za Aston Villu postavio je Norvežanin svojim trećim pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca.

arti-201003060164006U subotu je polufinale FA Cupa izborio i posljednjeplasirani sastav emgleskog prvenstva Portsmouth, koji je sa 2:0 svladao Birmingham City.

arti-201003060222006Tottenham Hotspur i Fulham će morati ponoviti svoj četvrtfinalni dvoboj 24. ožujka na White Hart Laneu nakon što je subotnji susret na Craven Cottageu završio bez pobjednika, 0:0.