Svjetski prvak 'razvalio' već treći put zaredom

Red Bullovi vozači dominirali su 16. ovosezonskom utrkom Svjetskog prvenstva Formule 1, Velikom nagradom Južne Koreje na stazi u Yeongamu.

14.10.2012.
10:22

Dvostruki uzastopni svjetski prvak startao je s druge pozicije, iza Webbera, a momčadskog je kolegu prestigao odmah na startu i više se nije osvrtao. Došao je tako do četvrte ovosezonske, treće uzastopne i 25. ukupno pobjede u karijeri kojom je izbio na čelo poretka vozača sa šest bodova prednosti ispred dosad vodećeg Alonsa.

Četvrti u poretku završio je drugi Ferrarijev vozač Felipe Massa, iza kojeg su se poredali Kimi Räikkönen, Nico Hülkenberg, Romain Grosjean. Katastrofalan dan imali su McLarenovi vozači, budući da je Jenson Button odustao već u prvom krugu, nakon što se u njega zabio Kamui Kobayashi, dok je Lewis Hamilton završio tek deseti i osvojio jedan bod.

Već drugu uzastopnu utrku se svjetski prvak iz 2008. godine mučio s pravim set-upom bolida. Već na startu je Hamilton izgubio poziciju od Alonsa, a kasnije je samo padao u poretku. Mercedesovi su vozači također ostali bez bodova, budući da je Nico Rosberg odustao zbog sudara s Kobayashijem, dok je Michael Schumacher završio tek 13.

1. Vettel Red (Bull-Renault) 1h36:28.651 2. Webber (Red Bull-Renault) + 8.200 3. Alonso (Ferrari) + 13.900 4. Massa (Ferrari) + 20.100 5. Räikkönen (Lotus-Renault) + 36.700 6. Hülkenberg (Force India-Mercedes) + 45.300 7. Grosjean (Lotus-Renault) + 54.800 8. Vergne (Toro Rosso-Ferrari) + 1:09.500 9. Ricciardo (Toro Rosso-Ferrari) + 1:11.700 10. Hamilton (McLaren-Mercedes) + 1:19.600