SLIJEDI IM OBRANA TITULE / Rukometaši Zagreba po 31. put ušli u finale Kupa

Zagreb je u polufinalu završnog turnira koji se održava u porečkoj dvorani Žatika pobijedio Bjelin Spačvu sa 30-20 (14-8)

16.5.2024.
21:36
Davor Puklavec/PIXSELL

Rukometaši Zagreba i Sesveta izborili su plasman u finale 32. izdanje rukometnog Kupa Hrvatske.

OVO ĆE PAMTITI /

Momčad Igora Vorija ispisala povijest: Deklasirali Nexe i plasirali se u finale Kupa

Zagreb je u polufinalu završnog turnira koji se održava u porečkoj dvorani Žatika pobijedio Bjelin Spačvu sa 30-20 (14-8), dok su Sesvete u prvom polufinalnom ogledu porazile Nexe sa 32-23 (17-9).

Za Zagreb će to biti 31. finale, a do sada je slavio 29 puta, dok su Sesvete već samim ulaskom u finale ostvarile najveći uspjeh u povijesti kluba.

Aktualni hrvatski prvak i pobjednik Kupa nije imao previše problema protiv Spačve. Na poluvremenu je vodio sa šest razlike (14-8), u 40. minuti sa +10 (22-12), a dvije minute kasnije i sa najvećih 11 golova plusa (23-12). Na koncu je završilo s uvjerljivih 30-20.

Zagreb su do pobjede predvodili Miloš Kos sa sedam golova i Timur Dibirov sa šest, dok su Filip Glavaš, Aleks KavčićIvan Čupić dodali po tri gola. Zagrebovi golmani sakupili su 15 obrana, Ante Grbavac devet, a Matej Mandić šest.

U redovima vinkovačkog sastava najefikasniji su bili Vlado Matanović sa četiri, te Patrik Maroš i Marin Greganić sa po tri gola.