POSEBNA TITULA / Čekali su na ovaj trenutak 110 godina: U sudačkoj nadoknadi srušili su branitelje naslova

Nogometna romantika

9.5.2024.
17:57

Nogometaši Union St. Gilloisea osvojili su po treći put u svojoj povijesti naslov pobjednika belgijskog Kupa nakon što su u finalu, u Bruxellesu, svladali Antwerpen s minimalnih 1-0.

SLATKE BRIGE /

Borussia Dortmund porazom u finalu Lige prvaka može zaraditi više nego osvajanjem

Pogodak koji je odlučio pobjednika postigao je japanski nogometaš Koki Machida u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Union St. Gilloise je treći put osvojio domaći Kup te prvi puta nakon davne 1914. godine.

Prošle godine ova dva kluba su igrala u polufinalu Kupa i tada je slavio Antwerpen koji je uostalom osvojio naslov pobjednika nakon finalne pobjede protiv Mechelena. Antwerpen ostaje na četiri osvojena Belgijska kupa.

Zanimljivo, na bilo kakav trofej elitne razine navijači ovog kluba čekaju još od sezone 1934./1935. kada je njihov klub posljednji put osvojio prvenstvo.