KAKVA NOĆ / Ludnica na Otoku: Leeds na korak do povratka u Premier ligu

16.5.2024.
23:35
profimedia

Nakon što je prvi susret završio bez golova, nogometaši Leeds Uniteda pobijedili su Norwich City sa 4-0 izborivši plasman u finale doigravanja za plasman u Premier ligu.

SVE JE BLIŽE /

Iz Danske stigle sjajne vijesti: Dinamu se smiješi play-off Lige prvaka

Nakon što je prvi susret u Norwichu završio bez golova, Leeds United je na Elland Roadu deklasirao Norwich City sa 4-0 izborivši plasman u finale u kojem će igrati protiv pobjednika uzvratnog susreta Southampton - West Bromwich Albion nakon što je prvi dvoboj završio 0-0.

Leeds sada dijeli samo jedna pobjeda od povratka u Premier ligu, samo godinu dana nakon ispadanja.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Ilije Grueva, na 2-0 je povećao Joel Piroe u 20. minuti, a sjajno prvo poluvrijeme Leedsa okrunio je Georginio Rutter golom u 40. minuti za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Crysencio Summerville u 68. minuti.

Finale doigravanja na rasporedu je 26. svibnja na londonskom Wembleyju.

Plasman u Premier ligu već su izborili Leicester City i Ipswich Town osvojivši prva dva mjesta u Championshipu, dok su iz elitnog razreda ispali BurnleySheffield United, a gotovo sigurno u niži rang seli i Luton Town.