STARA DAMA SLAVI / Juventus pobijedio Pašalićevu Atalantu i osvojio Kup, Mario odigrao manje od sat vremena

Jedini pogodak postigao je Dušan Vlahović u četvrtoj minuti utakmice

15.5.2024.
23:05

Juventus je osvojio talijanski Kup pobjedom u finalu nad Atalantom 1:0.

NASTAVAK DOMINACIJE /

Celtic osvojio 54. naslov prvaka Škotske u povijesti, sve je bliže glavnom rivalu

Finale koje se igralo na rimskom Olimpicu je odlučeno već u četvrtoj minuti. Tada je Cambiaso u prostor poslao odličnu asistenciju, a Vlahović je izdržao suparničkog igrača na sebi i zabio za 1-0. U ostatku utakmice više nije bilo pogodaka, ali ni velikih prilika.

Atalanta je napadala, krajem prvog dijela je šansu imao i hrvatski reprezentativac Mario Pašalić, ali je Juventus sačuvao sve do kraja gol prednosti. Pašalić je igrao do 59. minute.

Juventus je osvojio rekordni 15. trofej pobjednika Kupa u povijesti. Po devet puta su slavljenici bili Roma i Inter koji je pobjednikom postao prošle sezone. Atalanta je ostala na samo jednom Kupu u svojoj povijesti, onom 1963. godine, a nakon toga je gubila čak pet puta u finalima.