Zvezda i Vojvodina ubedljivo pobedili, Jagodina izgubila

Fudbaleri Zvezde i Vojvodine dali po dva gola, Jagodina prilima tri

18.7.2013.
22:45

Jagodina je poražena 3:2 od ruskog Rubina, dok su Zvezda i Vojvodina slavili sa po 2:0 protiv IBV-a i Honveda u prvim mečevima 2. runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crvena Zvezda je na Marakani protiv IBV-a povela već u 12. minutu golom Slovenca Pečnika, koji je nakon centar šuta Kasalice doveo crveno-bele u vođstvo.

U ostatku prvog poluvremena nije se dešavalo ništa spektakularno sem što je Kasalica morao da napusti utakmicu zbog povrede, a Dauda je imao jednu jako dobro šansu koja je propuštena.

Ali pred kraj poluvremena, šut igrača IBV-a iz daljine zamalo je završio u golu Crvene Zvezde zbog loše intervencije Bajčetića. Ipak, crveno-beli su imali malo sreće pa je sve ostalo isto.

Drugo poluvreme na Marakani je počelo slabijom igrom oba tima, a prva značajnija šansa ukazala se Milijašu koji je u 62. minutu šutnuo u golmana protivničkog tima.

Nakon tog šuta, Zvezda je pojačala ritam da bi samo desetak minuta kasnije učvrstila rezultat na 2:0 kako se i završila utakmica.

Utakmica Vojvodina-Honveda bila je zanimljivija, pa je tako domaći tim na stadionu "Karađorđe" poveo već u 19. minutu, kada je nakon šuta iz kornera Branislav Trajković glavom sa ivice peterca matirao mađarskog golmana.

Međutim, samo dva minuta kasnije, nakon oštrog starta Nastića, sudija vadi crveni karton i Vojvodina ostaje bez jednog igrača.

Ipak, to nije omelo igrače Voše da nastave sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu izbore penal, koji je Vranješ sigurno smestio u gol Honveda.

Do kraja utakmice, ništa se značajno nije dešavalo pa je rezultat ostao isti.

U Jagodini prava drama. Već u prvom poluvremenu, ruski Rubin je poveo sa 2:0 i činilo se da će tako i ostati do kraja utakmice.

Ipak, situacija se još više pogoršala kada su Rusi u drugom delu utakmice dali još jedan go.

Jagodinci se nisu predavali i zaigrali su skroz otvoreno, znajući da nemaju mnogo da izgube.

Takva igra je rezultirala time da su uspeli da daju dva gola, od kojih je jedan bio u produžetku.

Nažalost, nije više bilo vremena za popravni pa je ruski tim pobedio u gostima.