ZAŠTO SADA ŠUTITE: / Ismijavali Mandžu, pa im je Mario pokazao svoju klasu

Juventus je uspješno odradio gostovanje u 14. kolu Serie A kod Palerma i slavio s 3:0, a prvi gol na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

29.11.2015.
22:05

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez golova, Mandžukić se početkom nastavka pokazao u pravom svjetlu. Jednu nabačenu loptu s lijeve strane u svom je stilu (glavom) zakucao u mrežu. Skočio je više od svog čuvara i odveo Juve prema tri važna boda.

Tako je Mandžo reagirao u pravo vrijeme, jer samo koju minutu ranije su ga napadali na društvenim mrežama. Nije i bez razloga, jer je samo 11 puta dotaknuo loptu u prvom poluvremenu i izgledao potpuno van utakmice. No, nikad ne smijete otpisati Mandžukića koji je odradio svoj posao i u 67. minuti otišao na klupu. Umjesto njega u igru je ušao Alvaro Morata.

U samoj završnici je Juventus potpuno slomio domaćina, Stefano Sturaro je povisio u 89. minuti na 2:0, a konačni rezultat postavio je Simone Zaza u sudačkoj nadoknadi. U posljednje dvije utakmice ovog kola u ponedjeljak se sastaju Sassuolo - Fiorentina i Napoli - Inter.

Na ljestvici vodi Inter sa 30 bodova, Napoli i Fiorentina imaju po 28 bodova, a Roma je četvrta sa 27 bodova. Juventus se probio na peto mjesto sa 24 boda. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Bologna (13), Carpi (9) i Verona (6).

REZULTATI:

Empoli - Lazio 1-0 (Tonelli 5) Palermo - Juventus 0-3 (MANDŽUKIĆ 55, Sturaro 89, zaza 90+1) Roma - Atalanta 0-2 (Gomez 40, Denis 80-11m) Chievo - Udinese 2-3 (Paloschi 26, Inglese 72 / Frey 42-ag, Thereau 46, 80) Frosinone - Verona 3-2 (Ciofani 22-11m, 40, Dionisi 48 / Viviani 69, Moras 75) Genoa - Carpi 1-2 (Figueiras 8 / Boriello 57, Zaccardo 81)

U subotu: Milan - Sampdoria 4-1 (Bonaventura 16, Niang 38-11m,49, Adriano 79 / Eder 87-11m) Torino - Bologna 2-0 (Belotti 75, Vives 90+2)

U ponedjeljak: Sassuolo - Fiorentina Napoli - Inter