ZAPRIJETIO PETEROSTRUKOM SLAVLJENIKU: / Pinturault odnio pobjedu Hirscheru pred nosom

Francuski skijač Alexis Pinturault pobjednik je prve utrke sezone u Svjetskom kupu, veleslaloma u Söldenu u kojemu je slavio s 2:14.01 minuta.

23.10.2016.
14:27

Pinturault je imao najbrže vrijeme u obje utrke, na kraju završio sa 70 stotinki prednosti pred peterostrukim pobjednikom Svjetskog kupa, Austrijancem Marcelom Hirscherom, dok je treći bio njemački skijaš FelixNeureuther (+1.37).

16. pobjeda u karijeri

To je 16. pobjeda u karijeri, sedma u veleslalomu za Francuza Pinturaulta.

Zubčić 38, Kolega izletio

Dvojica hrvatskih reprezentativaca nisu ostavili značajniji trag na otvaranju nove sezone. Filip Zubčić je sa startnim brojem 25 ostvario 38. vrijeme prve vožnje, zaostavši 2.51 sekunde za vodećim, što je bilo za 45 stotinki sporije od od vremena potrebnog za plasman u drugu vožnju.

Samuel Kolega je u svom drugom nastupu u Svjetskom kupu, nakon prošlosezonske premijere na veleslalomu u Kranjskoj Gori, imao startni broj 83 i nije došao do cilja. Završio je nastup izlijetanjem između drugog i trećeg prolaznog vremena, ali je već tada imao zaostatak veći od četiri sekunde koji mu ne bi donio značajniji plasman.